Ne çok görüşme

Ne çok görüşme
18/12/2020

Yolda tarlalar yeşermeye başladı: buğdayın uçları hafiften çıkıyor.  

Tünel şantiyesinin beton santraline giden kamyonlar sık ve hızlı geçiyor.  Toprak yolu bozduğu için kimi kasis yaratmaya akıl etti.  

6 gün izinli Celal yanımızda.  Aracımızı gören Herkül sevinçle zıplıyordu yolda. Ona verilen ekmeği alıp hemen gömmeye götürdü.  

 Planlama Görüşmelerden en heyecan veren Elmadağ Belediyesinden gelen planlama uzmanları ile ortak çalışma olasılıkları.  Önceki görüşme teknik bir meselesi, yerel destek alıp bir sorun çözmek için. 14 sene önce Güneşköy'ün ilk TDT Bahçemiz projesinde çalışan Talat'a teşekkürler. 

Tahtacıörencik TADYA'dan gelen Ali Duman Adnan ile terelerimize bakıyor. https://tahtaciorencik.org/ Yemekler benden: ıspanaklı börek ile turp otu çorbası. 

   Kalan gün ışıyla dört kişi yeni çekilen tarlanın ayrıklara toplamaya indik. Derin meditasyon etkinliği gibi, uzun zaman kimse konuşmadan işe odaklandı.  Öbek öbek yığınlar büyüyordu, çekerken alttaki koyu renkli toprak cıkıyordu. "Latince adı 'Agropyron repens' olan Ayrık otu, buğdaygiller familyasındandır. Anavatanı, Kuzey yarımküre ve Anadolu'dur. Yabani olarak boş tarlalar ve yol kenarlarında yetişir. Yaprakları yeşil renkli, uzun, ince ve yassı olan çokyıllık bir bitkidir." kurutulmuş köklerini çay için satan Arifoğlu der... hastalığını açıklamadan.   Nemli toprak parmaklarım arası yağlı kaymak gibi kaygan.  Küçük bir parçayı çekerken alttan ne çıkacak belli olmaz.  Hemen gelebilir, veya direnir - görünmez uzunluğu ve özellikle derinliğe bağlı.  Etrafına kazarım, yalın parmakla.  Çok derine inen parça olsa en kötüsü: koparır ve ilerde yeni otlara can verir.  

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam