Solucan Gübresi Projesi

Solucan Gübremiz Hazır!

Solucan gübresinin faydaları saymakla bitmez diye başlamak istiyorum.  En önemli bilinmesi gereken “üretimin” tamamen doğal olmasıdır.  Çürümeye yüz tutmuş her türlü organik atığın solucanlar tarafından devşirilmesiyle oluşan bir süreç.  Bundan bir 50 yıl önce Amerikalı ziraatçıların yeşil atık kontrolü çalışmaları esnasında elde edilen çok verimli doğal gübre oluşumudur.

Solucan gübresinin oluşumu her türlü çürümeye yüz tutmuş (yağlı, ekşili ve acı içeren atıklar hariç) atıkların solucanların sindirim sisteminden enzimlerle parçalanarak geçiyor olması.  Oluşan solucan dışkısı/gübresi toprağın ihtiyacı olan birçok temel mineralleri içeriyor.  İyi bakteriler ve minerallerle dolu olan bu muazzam doğal toprak kokulu gübre en doğal haliyle bitkilerin ihtiyacı olan temel gıdaların toprak içinde bozulmadan alınma özelliğine sahip.  Böylelikle daha sağlıklı bir şekilde doğal yetişen sebzeler bizim sağlıklı yiyeceklere ulaşmamızı sağlıyor.  Organik sebze üretimimizde kullandığımız bu gübreyi sizlerin kullanımınıza da sunuyoruz.

Bilhassa hayvan gübresinin yaydığı kokular (yanmış/yıllanmış dahi olsa) yerleşim noktalarında pek hoş karşılanmıyor, özellikle evde çiçek saksılarında.  Bu çeşit gübrelerde parazitlerin ve birçok hastalıkların kırsal bölgeden şehir merkezlerine taşınmasına sebep olabiliyor.  Solucan gübresinin ev içeresinde oluşturulan çiçeklikler için en ideal bitki besini olarak da adlandırmak isterim.  Saksılar hazırlanırken organik malzemesi bol olan toprak ya da “turf” solucan gübresi ile karıştırılarak hazırlanabilir ya da ekonomik olmasını isterseniz sadece yeni bitkinin köküne 1-2 avuç solucan gübresi verip üstünü toprak ile kapatmanız da mümkün. Satışa sunduğumuz solucan gübresi, en küçük torbalar (4kg) 4-5 saksının ihtiyacını rahatlıkla sağlayacak miktardadır. Emin olmadığınız durumda bizimle temasa geçin bu konularda oluşan geniş deneyimizi sizlerle paylaşmak isteriz.

Ürünlerimiz sızdırmaz, ağızları dikilmiş torbalar/çuvallar içerisinde satışa sunulur:

2.5 kg (kese kağıdı): 20 TL 

20 kg (1 Çuval): 80 TL   

20 kg üstü alımlar için bizimle temasa geçin.

info@guneskoy.org.tr

ahazartr@gmail.com 

Vermicompost 

Gübremizin etkisi net: bu çilek fideleri 3 hafta önce ölmek üzereydi.  

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et