Solucan Gübresi Projesi

Solucan Gübremiz Hazır!

Solucan gübresinin faydaları saymakla bitmez diye başlamak istiyorum.  En önemli bilinmesi gereken “üretimin” tamamen doğal olmasıdır.  Çürümeye yüz tutmuş her türlü organik atığın solucanlar tarafından devşirilmesiyle oluşan bir süreç.  Bundan bir 50 yıl önce Amerikalı ziraatçıların yeşil atık kontrolü çalışmaları esnasında elde edilen çok verimli doğal gübre oluşumudur.

Solucan gübresinin oluşumu her türlü çürümeye yüz tutmuş (yağlı, ekşili ve acı içeren atıklar hariç) atıkların solucanların sindirim sisteminden enzimlerle parçalanarak geçiyor olması.  Oluşan solucan dışkısı/gübresi toprağın ihtiyacı olan birçok temel mineralleri içeriyor.  İyi bakteriler ve minerallerle dolu olan bu muazzam doğal toprak kokulu gübre en doğal haliyle bitkilerin ihtiyacı olan temel gıdaların toprak içinde bozulmadan alınma özelliğine sahip.  Böylelikle daha sağlıklı bir şekilde doğal yetişen sebzeler bizim sağlıklı yiyeceklere ulaşmamızı sağlıyor.  Organik sebze üretimimizde kullandığımız bu gübreyi sizlerin kullanımınıza da sunuyoruz.

Bilhassa hayvan gübresinin yaydığı kokular (yanmış/yıllanmış dahi olsa) yerleşim noktalarında pek hoş karşılanmıyor, özellikle evde çiçek saksılarında.  Bu çeşit gübrelerde parazitlerin ve birçok hastalıkların kırsal bölgeden şehir merkezlerine taşınmasına sebep olabiliyor.  Solucan gübresinin ev içeresinde oluşturulan çiçeklikler için en ideal bitki besini olarak da adlandırmak isterim.  Saksılar hazırlanırken organik malzemesi bol olan toprak ya da “turf” solucan gübresi ile karıştırılarak hazırlanabilir ya da ekonomik olmasını isterseniz sadece yeni bitkinin köküne 1-2 avuç solucan gübresi verip üstünü toprak ile kapatmanız da mümkün. Satışa sunduğumuz solucan gübresi, en küçük torbalar (4kg) 4-5 saksının ihtiyacını rahatlıkla sağlayacak miktardadır. Emin olmadığınız durumda bizimle temasa geçin bu konularda oluşan geniş deneyimizi sizlerle paylaşmak isteriz.

Ürünlerimiz sızdırmaz, ağızları dikilmiş torbalar/çuvallar içerisinde satışa sunulur:

2024 Yılı Fiyatları

4.0 kg (1 torba) - 180 TL

20 kg (1 Çuval): 500 TL

Diğer ebatlar sene içinde ihtiyaçlara göre paketlenip fiyatlandırılmaktadır.

Yıl içerisinde belirli zamanlarda, özel toptan alımlarda çiftçilerimize indirimlerimiz olacaktır. Bu konuda daha fazla bilgi almak için solucan gübresi üretimi sorumlusu Adnan Hazar (537-960-8773) ile iletişim kurabilirsiniz.

Ayrıca DBB ve benzeri Güvenilir Gıda ağlarında solucan gübresi üretimi hakkında teknik bilgi aktarımı, solucan gübresi ve solucan satışlarımız devam etmektedir.   

Bu sene güvenilir kaynaklardan temin edeceğimiz organik sıvı solucan gübresini de tarladaki ürünün kalitesini ve verimini daha da artırmak amacıyla faydalanmanız için yakında bu sayfada satışa sunmak istiyoruz.

Katı solucan gübresi, genelde, fide veya fidan oluşumunda direk toprağa ekim/dikim esnasında kullanılır, özel olarak imal edilen sıvı solucan gübresi damlama sistemi ile kök gübresi veya püskürtülerek yaprak gübresi olarak düzenli aralıklarda bitkinin gelişimi için verilir. Organik yapıya sahip olmasından dolayı aşırı dozda dahi verilse bitkiye hiçbir zaman zararı olmaz.

   İlgilenenler daha fazla bilgi için lütfen bizi arayın.

Adnan Hazar

(537-960-8773)

ahazartr@gmail.com 

Vermicompost 

Gübremizin etkisi net: bu çilek fideleri 3 hafta önce ölmek üzereydi.  

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam