Ordu'dan Doğal Fındık

Sevgili Güneşköy Destekçileri ve Dostları Merhabalar,

 
Güneşköy’ün Birleşmiş Milletler Küresel Çevre Fonu Küçük Destek Programı (GEF) Küçük Destek Programı (SGP) GEF/SGP çerçevesinde desteklenen ‘’Gençler İklime Dayanıklı Yaşamı Oluşturuyor (GİDYO)’’ projesi bir seneyi tamamladı. Proje sürecinde gençlerle çeşitli eğitimler ve çalışmalar içeren üç kamp düzenledik. Pandemi sürecinde çevirimiçi toplantılarla etkinliklerimizi sürdürüyoruz. Projenin ana hedeflerinden biri  katılımcı gençlerin ekolojik, ekonomik, kültürel ve sosyal açıdan kendi sürdürülebilir girişimlerini başlatıp sürdürmeleri. Yaklaşık 20 kişiden oluşan GİDYO ekibinden farklı alanlarda fikirler çıkmakta ve bunların zaman içinde evrilerek farklı alanlarda girişimlerin gün yüzüne çıkıp uygulamalara başlamaları beklenmektedir.

Bu kapsamda geliştirilen girişimlerden  ilkini sizlerle paylaşmaktan çok mutluyuz,; “Güneşköy  dostlarına aracısız, besin değeri çok yüksek, sağlıklı, doğal fındık sunmak.’’

Ordu’nun Ulubey İlçesi, Kardeşler Köyündeki 3 dönümlük bahçede,  50-60 yıl önce dikilen fındık ağaçlarından hasat  8 - 10 Ağustos tarihlerinde yapılacaktır. Bahçede yıllardan beri herhangi bir tarım zehiri kullanılmamıştır. Bu yıl 500-600 kilo arasında kabuklu fındığın çıkması beklenmektedir. Toplanan taze fındığın çotanağından ayrılabilmesi için kurutma işlemi yapılacaktır.  Güneşköy Destekçileri ve Dostları bu fındıklardan satın alarak genç bir girişimciyi desteklerken,  projeye katılan gençlerin ve yöredeki gençlerin örnek alacağı bir modelin ortaya çıkmasına katkı sağlıyacaksınız.

Fındıkları 5-15 Eylül tarihleri arasında sizlere ulaştırmayı hedefliyoruz. Fındıkları size ulaştırmak için iki farklı seçeneğiniz vardır;

  1. Elden Teslim: İşçi Bloklarından aşağıda belirtilen adresten İbrahim Kışla’dan teslim alabilirsiniz.

  2. Kargo Yoluyla: PTT Kargo vasıtasıyla ürünleriniz doğrudan belirtmiş olduğunuz adrese, kargo ücreti alıcı tarafından ödenecek şekilde gönderilecektir.      

 

Nasıl Dahil Olabilirim?

  1. Öncelikli olarak kayıt formunu doldurun. (Ordu'dan Doğal Fındık Kayıt Formu)
  2. En geç ‘’20 Ağustos Perşembe saat 17:00’ye’’ kadar  aşağıda belirtilen hesaba ödemenizi aktarın. Kayıtları ve ödemelerini  tamamlayan destekçilere e-posta yoluyla onay gönderilecektir.
  3. Kargolar ‘’PTT Kargo’’ aracılığıyla gönderilecektir. Kargo yolu ile teslim almayı seçerseniz  adres bölümünü doldurmanız gerekmektedir.Kargo seçeneğini seçtiyseniz kargo gönderimi yapıldığında kargo takip numarası e-posta/ WhatsApp yoluyla size bildirilecektir.    
  4. Elden teslim seçeneği ile ürünlerinizi almak isterseniz aşağıda belirtilen adresten 5 - 15 Eylül tarihleri arasında elden alabilirsiniz.

 

Fiyat ve Kilo Seçenekleri:

Ücret kilo başına 35 TL olarak belirlenmiştir. 2, 5  ve 10 kiloluk hazırlanacak paketlerden birden fazla alabilirsiniz, sevdiklerinize fındık hediye edebilirsiniz, yakınlarınıza bu etkinliği  duyurabilirsiniz. Fındık dayanıklı bir ürün olduğundan bozulma endişesi olmadan uzun bir süre yiyebilirsiniz.

- 2 Kilo Kabuklu Fındık: 70 TL

- 5 Kilo Kabuklu Fındık: 175 TL

- 10 Kilo Kabuklu Fındık: 350 TL

 

Hesap Bilgileri

 

İş Bankası ODTÜ Şubesi, "İbrahim KIŞLA"

IBAN: TR37 0006 4000 0014 2291 2365 84

 

Not: Ödeme yaparken kayıt formunda belirtilen kişinin bilgilerini açıklama bölümüne ekleyiniz. Aksi takdirde ödemenin hangi destekçi için yapıldığı belirlenemiyor.

 

İletişim

 

İbrahim KIŞLA,

E-posta: ibrahimkisla@hotmail.com, Telefon: +90 506 936 63 52

Adres: İşçi Blokları Mahallesi 1540.Sokak Eski No: 237 Yeni No: 46 Çankaya/ Ankara

Teşekkürlerimizle,

Güneşköy Kooperatifi

Form için: Ordu'dan Doğal Fındık Kayıt Formu

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam