Kardan sıcağa, Yağmur Duası

Kardan sıcağa, Yağmur Duası
23/04/2019

Ankara'dan yaz lastikli kar tipinden çıktım. Pes etmeden karanlığa yakalanmadan o soğuk gecede serada soba yanıyordu. Yeni çatısın altında kuru ve sıcak.  Sabah tavukları bırakmaya gittiğimde su dolu bir kovada toplu ölüm bir arı grubunda iki temsilci hala kıpırdama gücü vardı.  Rescape  Yaşar ama... ilerdeki tehditlere karşı ne kadar dayanıklı olur?

Donerir (1) Donun kristalleri estetik! Güneş vurunca hemen erir.  Çatıda güneşte eriyen çiğ oluktan 5 ton su bidonuna akar.   Ancak vadide kimin domates fideleri zarar gördü.  

Pazar gelenler arası Eren'in sanatsal yönlerinden biri taş yontma. Elde yapılır, yöntma taş çağında gibi. 

Hisarköy'ün yıllık Yağmur Duasına katıldık. Yılladır tanıdıklarla görüşürken, yeni kişilerle tanıştık.  Bizi "Organikçi" olarak tanırlar, ne kadar köyden bizden öğrenip uygulayan varsa.  

Serada 20den fazla tohum türü ektim.  Celal'in bilgileri çok değerli.  Hangi tohum ne kadar toprağa gerek?  Fazla olsa çıkamaz. 

Arazinin biyoçeşitliği arttırmak amaçla böcek bağ asma başladı bugbundle 

Turp otu çorbası lezzetli.  40 sene önce annem Fransa'da küçük pembe turpların yapraklarla yapardı.  Bizim versyonu: kendiliğinden çıkan yeşil soğan ve turp otu yapraklı.  Öneririz... 

Geçen hafta testili dikilen mürverin su ihtiyacı 1,3 litre 8 soğuk günde.  50 saatte 0.47 litre su boşaldı.  Toprak ısınınca su tüketimi nasıl değişir?  

  Yamukkule 23 Nisan ziyaretçi günü.  İlki neşe dolu Elif!  Önceki gün kestirdiğim Yamukkale oynadık.

İki arkadaşımın ilk ziyaretinde kaplumbağalarımızın nesil sürdürme hevesi çarpıcıydı Tortoises Bugün testere kesme işlere katıldı.  Budanmış dallardan parça kestik ve kanyonu kapatan olgunun kara çalının likenli dört dalı kestik.  testere 

3günde çiçeklere bakma fırsatı.  Soğuk geçince açtılar. 

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam