Kaçak nerede?

Kaçak nerede?
13/04/2019

Tavuklar için geldik.  Kanat kırkma zamanı gelmiş: dışarda gezen beşinden ikisi yakaladım, iki daha kapıyı açtığımda girdi.  Kalan özür kuşunun niyeti yoktu ve akşama kadar bıraktım.  Kümesi kapatma zamanında kızı follukta tünekliyordu.  Yine yakalayamadık! Peşinde koşunca bir yerden kaçmış... Böylece kaçak tavuk bizi tilkinin deliğine götürdü.  

Leylekler Balaban'ın kenarına gelen ziyaretçiler yağmurlar dolu tarlalarda besin arıyor.  

Frenk üzümün çiçekleri döllenen böcekler arası Bombus BumblebeeFrenk

  Yağmur her an yağabilir.  İbrahim oluktan 5 tonluk su deposuna boru bağladı. Yağmurun açısına göre her santim yağmura 2000 litre su toplanacak.  DepoBagli   Akşam Ankara'ya dönünce inanılmaz yoğun dolu yağmış - iklim değişikliği mi?

İkinci gün yine elektrik yok.  Gelin aldatan saatine gelince hızlıca işler bitirmek gerekirdi. Karanlıkta yemek hazırlayıp mum ışığında yemek tat ve dokularına dikkat çeker.  Brokoli suyu lezziz, makarna pişirmede kullanılır.  "Ortaçağda yaşayan insanlar gece daha iyi görürmüş" der Ferdan Ergut. 

  14 ay önce Kurtuluş Parkın mürverlerinden çelik aldık (geçen kış karlardan kıdıldı) - ilkini diktik, yanında 5 litre su tutan bir testi gömülerek.   TestiliMurver Oya - Olla geleneksel bir sulama tekniği  

 BugBundle     Biyoçeşitliliği korumak için habitat üretimi 

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam