Buluşup dinlerken

Buluşup dinlerken
27/04/2019

Kimi tavuk nöbetinde erken kalktı, kimi 10da ancak vardı.  Havalar ısınıyor ve otlar tam hızla büyüyor.  Bozkırın en yeşil döneme girdik.  Seradaki domates fideleri arası sarmaşık ve silken fırsatçıları elle alınması gerek artık.  

Hısarköy'e ziyaret ettik.  13 sene önce düzenli şekilde kalırdım, Güneşköy'de kalacak yer yokken - İlk Bloguma bakınız.  Özlemiştim... Ne kadar anılarımız var.  En uzun Çetin ailesiyle oturduk.  Ali ile İnci'yi iyi tanırlar, evlerinde kaldıkları için.  Askerliğe başlayacak Atila'nın oğluğuna aileyle son bir akşam hazırlanıyorlardı.  Kimi gençliğindeki askerliği anlattı; eskiden çok daha uzundu... Yeni muhtar Ömer Çetin farklı fikirden bahsediyor.  

EkremSaadet

Ekrem Dayı yol kenarında sohbet ediyor.  Merhabalaşınca bizi eve davet ediyor; Saadet Teyze mutlu.  10 senedir Hac başvurusu kabul edildi. Bir kaç sene önce olsaydı, Ekrem Dayı da katılırdı 62 yıllık eşiyle.  

Son defa yola en yakın terastaki brokoli, ıspanak ile lahana topluyoruz: bu hafta büyüyen fideler için çekilecek.   Brokolison

Yabani çiçek türlerin sayısı artıyor.  Guneskoyflora sayfasına eklenecekler var...

Örneğin Myosotis ile Veronica dillenii 

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam