Kalabalık bir gün

Kalabalık bir gün
05/02/2021

AlazKuzu Cuma günü Güneşköy’de epey kalabalıktık. Tam 15 kişi, Tabii Herkül ve Hayalette ayrıca ekibimizdeydi. Onur Ankara’ya bizi görmeye geleceğini söyleyince perşembeden gel cuma Güneşköy’e gideriz demiştik. O da bunu yaptı. Adnan, Onur ve ben Celal’i evinden aldık. Selçuk hoca gelemeyince Ali Songül, Ela ve Alaz’la yola ciktilar. Bizden önce köye gidip komşumuz Fatma Hanımın kuzularına bakmaya uğramışlar. Alaz’ın yavruları kucakladığını duydum. Ankara Ziraat Fakültesinden Ersoy Hoca bir öğrencisiyle geldi. Odtü elektrikten mühendisliğinden Murat ve Ozan hocalar ve 3 öğrencisi geldiler. Çay ve simit, tahinli çörek, peynir, zeytin artık alışılmış tat oldu.   
  

Sonra biraz tarla temizliği, ıspanak, tere, dere otu topladık. Songül ve çocuklar sarmısak diktiler.Hocalar ve öğrenciler Güneşköy’ü gezip ölçümler yaptılar. Sonra da öğlen yemeği hazırlıkları, birlikte açık havada keyifli bir öğlen yemeği. Tabii ayrık toplamadan olmuyor.

Erken ayrılalım demiştik ama yine de 5’i buldu yola cıkmamız. Güneşköy çok güzeldi. Önümüzdeki hafta soğuklar ve kar geliyormuş. Doğa aldanmaz inşallah. Ama yağışlara çooook ihtiyacımız var. Bakalım neler olacak önümüzdeki günlerde

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam