Çiftlik'ten tereyağı alırken

Çiftlik'ten tereyağı alırken
19/02/2021

InciFeb2 Hafta sonu sokağa çıkamadığımızdan Güneşköy’e cumaları gidiyoruz. Bu sabah Claire’in bir notunu buldum. Kendini iyi hissetmediğinden gelemiyeceğini yazmış. Gelebilseydi...

Seda’dan Oktay için tereyağ alacaktı. Ben kendisine se bugün dinlen biz tereyağını alırız dedim. Seda’lar Güneşköy’den konşularımız. Seda ve Fatma bir sezon Güneşköy’de çalışıp organik tarımı öğrendiler. Hem hayvancılık yapıyorlar hem de iki organik pazara sebze götürüyorlar. Sabah ilk işimiz Seda’ya uğrayıp yağı almak oldu. Bu sırada tüm aileyi gördük. En güzeli de bu sezonda doğan kuzuları görmek oldu. Fatma ikiz kuzuları çifter çifter boyamış, anneler emzirmeye gelince iki yavruyu birden salıyorlar. Böylece ikisi de yeterince besin alabililiyormuş. Yaşam korona falan dinlemiyor, kuzular doğuyor, bitkiler büyüyor. Ramazan da işinin askıya alınması nedeniyle anne-babasına yardıma gelmiş. Onunla da konuştuk.

Oradan güçlükle ayrılıp Güneşköy’e davam ettik. Soğuk ama pırıl pırıl güneşli güzel bir gündü. Hala sağlıklıklı kışlık sebzeler devam ediyor. Biraz sebze topladıktan sonra yemek, çay. Civarda gezi. Çileklere biraz bakım. Çamurları temizleyip dönüşe geçiş. Celali evine bırakıyoruz. Sonra Adnan bizi bırakıp yola devam ediyor.  

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam