Spiral

Spiral
30/10/2020

Sedalarda İlkay ile 24 saat geçirdik.  Fatma ile Seda'ye selam: İlkay küçüklüğünde köyünde tanıdığı süt makinası, yoğurttan yapılan tereyağı. Fatma "Bizden sonra inek nasıl sağma kimse bilmeyecek..." dedi.   

      

  

   

Akşam İlkay ile İngilizce nasıl öğrenir akşam konuştuk.  Doğada İngilizce yaklaşımı, mevcut alışkanlık değiştirmek için inçeledik.  Sabah pratiğe geçmek için herşey olabilir.  Karınca çöplüğünden çıkan salyangoz sohbeti yaptık.   Harita okumak yön, mesafe, yamaç eğimi izohipse göre algılama içerir.  Ancak haritamızda izohips 2009 yılından, viyadük şeridinde, teraslar, sekiler, kuru göl vs değişti.

Fatma Nur ile görüşürken, Eyüphan çiziyordu.  Neyi çizerim? 40 ayak.  Ayaklar standart, hayvan ne olsa olsun.  Ayaklar saydı.  

Havalar soğuna rağmen yaz pantolonumu giyiyorum. Sera içi soğuk değil, ama yün yıkarken ışlak kumaş yeterli sıcak tutmuyor. Leğende yün yıkamada dört kere su değiştirip yine de kir veriyor. Geçe boyu suda bekleyince sertleşen bölgeler açıldı.

Consolida thirkeana'nin rengi genellikle silik açık mavi. Güz yağmuru rengi koyulaştırdı.  

Peygamber böceğin renkleri araştırmak gerek. Yazın başında yeşil, Ağustos'ta beij... şimdi tekrar yeşile döner mi?

  Yer elması çekmek güç ister. 2 metre uzun, kökleri şiş. Güney Amerika kökenli bir ayçiçeği türüdür. Vadide tarlalarda herkes don öncesi sebze toplamakla meşgul. Celal biber topluyor. Bolca yağmur sonrası tarlalar çok çamurlu diye bize önermiyor.

Yumruları topraktan çıkınca pembe beyaz, hızlıca kahverengiye döner

Bir örümceğin yuvası.

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam