Sonbahar gelince

Sonbahar gelince
03/09/2021

Autumn Nasıl olur ki Eylül başlar, güneşten gelen ısısı azalır; net hissedilir bir fark. 4 gün önce 37 derecede bir yere yürümek istemiyorduk! Dün iyice yağmur yağmış, dere tekrar akıyor.  Toprak nem almış, ve yerler serinlemiş.  Bebek getirmek için uygun havadır.

Tibet  Tibet büyüyor; annesi ve babasını getirdi. ... ya tabii ki soför değildi ama bir aileyi kim yönettiğini anlarız! Kışlık domates ve biberlerinizi afiyet olsun. 

Ginger   Zencefil yakında topraktan alırız.  Sarımsak ta güzel oldu.  

OldNest Eğitim odasındaki materyalleri arası yıllar önce bana verilen bir kuş yuvası: "Söğüt bülbülü" derler köyde. Polenlerle yapılan bu kase ağaç dalından asarken, girişi bir borudan olur - davetsiz siyaretçi az olsun. Yıllardır sakladığım yapı artık parçalanıyor.  Bir ağacın dibinde artık çözülecek.

ProduceGrowing Seranın iç görüntüsü: Aşağıda domates, biber bitkileri ürün veriyor. Ön planda marul filizleniyor.  

 SeraArka Seranın kuzeyinden görüntü:2019 yılında yenilenen çatı panellerinden inen yağmur suları oluktan geçip sağdaki 5 tonluk bidonda toplanıyor.  

CuscutaAshes Geçen ay coşan klorofilsiz sarmaşık Cuscuta epithymum, Çin Saçı, fazla spor oluşturmadan keşiyordum: sarmak için en sevdiği hindiba, çoban çökerten, yabani havuç gibi bitkileri kökten kesince iyice yer alıyor.  Beton zeminde taş altında kurumaya bırakmıştım.  Bugün ateş ettim.  Başta iyi tuttu, sonra ... bol duman veren küller çökmeyince dalla dokundum: için o kadar yoğundu, oksijen giremeyince yanamaz halindeydi.  

SonHilale 5.50de sonuna gelen Muharrem ayını doğuyor. En soğuk saat, 8'de tekrar ısınmaya başlıyordu.

 Mandala Seranın hikayesi sonrası Mandala'nınki yazarız. 

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam