Normale dönününce

Normale dönününce
02/06/2020

Yasaklar kalkınca yollar yoğun, sanki herkes Ankara'dan çıkma niyetli. 

İbrahim Celal ile çalışırken arazi fotoğrafları çekerken çiçeklerin envanterini de yaptım.  Sekilere gelince görevim ağaçların piçleri kesmekti Haftalar sessiz olan yamaçta 16.00’da doğanın zenginliğe odaklanırken tuhafıma gelen bir ses yukarıdan indi: 2 ay temiz olan havalarda ilk uçak üstümüzden geçiyordu.   Piçlere karşı mücadele başladı: Özellikle Ayva çok yoğun!  Ona armut, vişne, vs aşı yapılır bu vadide.

35mm uzun bu böcek meyve ağaçlarında bulunuyor.       Başka bir ses, bir patlama Mandalının yanındaki tarladan geldi.  Yer elması yiyen bir kör fare yakalandı.  Hep duyduğum hayvanı gördüm: 15 cm uzun, 2 up uzun ön üst dişli, tüylü, uyruksuz.  Akşam yoğun yağmurdan dolayı mandolinimi mutfakta çaldım.  İlk defa dinleyici önündü, Celal ile İbrahim 3 ay görüşmeyeli sohbetler bitmeyecekti, ancak sabah çok işimiz olacaktı

 Sabah7.30da doğan güneşinde viyadüğün gölgesi batıda. Akşama kadar viyadüğün çizgisi yavaşça doğuya hareket edecek.

Geçen hafta baslattığım göleti temizliği ciddi boyuta ulaştı.  6da kahvaltı yaparken, göletin suyu boşalttık.  İçine girip sazlık çekme başarılı olmadı - kökleri göletin sığ kenarda sağlam bağlandı.

Göletin sazlıkları tırpanla kesildi. İki tür var, sepetlik ve hasırlık. Kesmek için "Bıçkı" (Ordu'nun bir kelimesiyse, genel ismi nedir?) yetmedi. Uzun tırpan ile kesme, yabayla toplama - tırpan hiç uygun değildi. Doğru alet kullanmak ne kadar önemli!

 Kızböceği genelde yerde durmaz, fotoğrafı zor çekilir. 

Derin çukurdan kaplumbağa kurtarma operasyonu. Ne kadar hayvan gündemde...

Oktay Ordu'ya gitmeden önce ziyaret etti. Çok beğendi!

Sera önündeki bahçede güller güzel.  

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam