Mutlu ağaç

Mutlu ağaç
12/05/2019

Yağmurlu iftar öncesi yolculukta Hilayda Hatice'ye atölyesi anlattı. Ordu'dan geldi KırÇocukların 7ci Atölyesi için: Probiyotik Gazoz çalışması Ordu'nun Tohumcuk Doğa Atöyleleri'nde başlayıp gelişiyor.  

Bağlantıda olmak, bazen sadece birlikte sessizce doğayı dinlemek...  Gece Balaban'a indik.  "Bülbül" sesi çağırdı, ama sarıasma mı? Kesin olan, zengin kuş ötüsü var.  Karanlıkta sesler daha belirgin, daha dikkat edebiliriz.  Ses kaydı indirebilirsem buraya eklerim...

Çocukken "Boz Kır" bozuk, bozulmuş bir ekosistem olarak algılarmış Hilayda.  Kırsal Çevre Derneğin Bozkır Ekolojisi eğitimine katıldıktan sonra farklı olduğunu anladı.  Doğanın yaratıcılığı her iklime farklı çözüm getirir.  Bozkırı değerlendirirken aynı kriter kullanmak gerekir.  Güneşköy'ün yıllar önce diktiğimiz Mutlu Ağaçların yanına gittik.  Seradan teras altında kalan kocaman kaysı çok büyük Mutluyuz   Yakındaki çanlı çit de iyi tuttu  Canlicit 

Testiagzi Hilayda ile 3 mürvere su veren testiye ilave su verdik.  Birinin ağızı terliyor.  Neden? 

Diğerleri 1.2 litre biri neden 1.7 litre boşaldı? Fazla toprak farkı yoktu.  

Pazar sabah kalabalık ODTÜ Bostancılar geldi: tarlada çalıştı, Bostanci 

HilaydaBostan Öğlen daha kalabalıktı.  Yemek sonrası herkes Hilayda'yı dinledi. Paylaşacaklarını hep duymak isteriz! 

Hayat ilerliyor, beceri ve anlayışlarımızı birlikte geliştirmeliyiz.  Ankara Sivas'ın 10cu viyadüğün inşaatı gece gündüz çalışıyor - ışıkları görünüyor. 

MSSgeledigece

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam