Kusursuz bir gün

Kusursuz bir gün
12/04/2009

Anne annemin pasteliyle arazide ilk defa resim çizmeye çalıştım. Acemi, orantısız, başkalara fikir fazla vermeyen bir başlangıç. Elimde az renk ile, önümdeki rokaların parlak yesili koymak istedim. Çiçekli rokalarda böceklerlerin ‘humming’ (Türkçeçsi nedir?) doğanın seslerinden, yoğun çalışmaları yansıyor.

Websayfacı Kıvanç’la yeni haritada online fotoğrafların yerleri haritada işaretledik sonra üzüm bağina gittik.

Üzüm bağın asmaların dipleri çapalanmış, dalları budanmış. Saydık: 336 sağlam asma yakında yaprak çıkartacak; 58 yeni asma dikilmesi gerek. Yeni asma nereden alınır, ne kadar?? Araştırılacak… Kıvanç’la asmalar aralarındaki otları temizlemeye başladık.

Çetin’le gelen hocalar arasında Cemil Yamalı ile bir proje fikri konuşabildik: uzmanla konuşabilmek çok faydalı oldu: sadece makina konuları degil, canlı ve doğal faktörleri ne kadar anlamam gerek, ve nasıl yaklaşabilirim fikir edindim.

Öğlen yemeğe davetliydik: yeni muhtarımız İbrahim Kıvanç köye bağlı herkesi davet etmiş. Çok önemli bir fırsat çünkü aylardır görmediğimiz kişilerle görüşebildik. Çoçuklar internete girebiliyor ve Güneşküy’ün küçük elilani dağittim: acaba bu bahar gününden sanal ortamında Hisarköy-Güneşköy canlanılır mı?

Çocuklar, top sizde! Geçen hafta içme suyumuzun uçunda taşla döşemeye çalıştığım göletçiği suyu tutuyor. Bir litre 80 saniyede, demek bir günde 1 tondan fazla suyumuz var!

Bugün Paskalya imiş: yeniden doğan doğa her tarafı hissettiriyor.

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam