Kısa ziyaret

Kısa ziyaret
13/08/2011

Perşembe akşam Ankara’da ağır yağmur ve dolu olmuşken Balaban Vadisinde yağmur toprağı ıslattı.  Balaban yine güzel akıyor; bazı tarla yine sel olmuş.  Hava hala bulutlu, ısı 14 derece düşmüş

Patates hazır, ıspanak ekilecek. Bahçe düzenli, iyi gidiyor.  Serada gölgelik ayarlandı, patlıcan o kadar büyüdü ki ön camları kapattı.  Güneş paneller elektrik üretiyor: odalarda ışık var, ölçümler otomatik yapılıyormuş.

Çekirge çok çeşitli, biri 3m atladı.  Çiko herhalde gebe kalacak.  Kelebek fotoğrafı çekenlerin tekniği nedir?

Pıtırak üst tarladan tekrar çıktı: tohumlar kaç sene sonra çıkabilir?  Sabah çekilir, toprak daha nemliyken.  Artık sapının yapısı değişti, kolay kopuyor ki dışardaki kısmına herhangi zarar olunca, kökten tekrar çıkar.

Yabani bademlerin dış kabukları kurutup yemeğe/ dikmeye hazır.

Arazideki çiçekler:  Yabani havuç, Convolvulus arvensis, Kaza yağı (geçen hafta da vardı), Scabiosa ?Acı Yavşan, bambul oltu, Zerdali dikeni, sarı hindiba (mavi arazi dışında var), Ankara karanfili, iğnelik, sığır kuyruğu, Karabaz otu (ballıbaba), adaçayı, büyük mavi toplu Kirpibaşı, Alyssum (gölet kenarında), canavarotu, ve hala isimlerini belirtemediğim 2 mor çiçek (biri dikenli…)

 

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam