Keçi - Cemre - Oyun

Keçi - Cemre - Oyun
25/02/2021

Tam Cemre zamanı.  İlki havaya 5 gün önce düştü.  Kor, köz anlamında gelen Arapça kökenli kelime Şubat'ta artan doğal enerjisi simgeliyor.  İkinci Cemre suya yarın düşecek. Çiftlikte Seda ile Tahir bahçesinin çitini tamir ediyor. Yakındaki keçilerine gittim.  Her renkten, çok güzeller. Yine ziyaret ederim, öğlaklar doğduğunda özellikle. TahirsGoats 

Güneşköy'e geçitten inmek ... vadinin karşı yamaçta karlar leke leke küçülüyor.

İnci geçen hafta çileklerin yatağının otlarını temizlemeye başladı. Bugün gazetelerle malç/mulch yapıyor.  Hilal ile destek verdik.  

28 Temmuz 2019'da ilk gördüğüm Equisetum/ atkuyruğu Şubat'ta bile çıkıyor. Ne kadar mücadele olabilir? 360 milyon yıldır gezegenimizdedir. 

Dom çalışmaları ilerliyor.  Yeri belli, zemin kararı alındı. Girişi iki mi tek kapılı?  Genişliği 70cm yeter mı?  Ayrıntılara geliyor :)  Ali hoca ile Simla odaklıdır.

Seda İspanya'ya gitmeden UpCylcling yaptık: kullanılmış EGO kartları eşleşrirme oyunu yaptık. Çok renkli daha kolay hatırladık.  Şahin Gözü oyunun şekli olgunlaştı, ve Solunca oyunun ilk taslağı çıktı.

Serada salatalarımıza renk, tat ve vitamin atan 2 tava yeşillik duruyor.  Tere'nin bir tohum değişiklik oldu: uzun bir maydanoza benzer. Tohuma kaçıyorlar.  Arkada tava dere otlu. 

Bazı tere yaprağın altı beyaz motifli.  Herhalde bu tasarım bir virüs kaynaklı.

bahçemiz 2021 sezonun ürünlerin filizleri için pazılar kaldırılacak.  Hepimiz bolca toplayıp eve getirdik.  İyice yıkamak gerek: bitler de çanlandı. Öğleden sonra sera ısınınca beyaz melekler uçuyor, lahanagiller dikkat etsin! Seranın aşağıda kaleler 2 haftada 3cm uzun büyüyen yeşil tırtılları barındırır.  

Karaçalı dalında duran tohumları artık rengi solmuş, dikkat çekmez.  

Karaçalı tohumu ekmeye çalışan Hilal da vardı. Başarısızlığımı Alp Pir'e söyleyince "tezekte beklet" demişti.  Sabah çiftlikten "kün" aldım, Ama tohumu yakar dedi Seda - taze, yanmamış gübrede duran tohumu kırar mı? 

Tahmin edelim, Mandala'dan kimler geçmiş olabilir?

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam