Büyük adımlar

Büyük adımlar
08/03/2021

Cuma'dan çok önce gelecektim, hep erteleme olunca başka fırsatlar çıktı.  Los Portales'e gidecek olan Fatih ve Sena ile son bir defa buluşup Şahin Gözü oynayıp kurallarını daha geliştirdik. Cin Ali Vakfı'na da ziyaret edebildim.   

Celal ile tam Cuma akşam trafikte yola çıktık.  Çevre yolundan rahat geçip gece gelmeden seraya girdik.  Yemek kurup Çiftliğe gittim.  Çay ve patlamış mısır ile Şahin Gözü kartları çıkarttım: iki çoban ile iyi oynadık!  Tahir ile anlaştık, keçileriyle sabah görüşürüz.      TahirKecelerle  Kimlerin ayak izleri toprakta kalmıştı geçen hafta?  15 dişi, bir erkek.  Güneşköy'ün arkasındaki yamaçlarda geziyor artık.  Oğlak doğunca isim verilecek. 

 

IgalaticaBeyaz 

Navruz çiçeği mevsimi IgalaticaPale IgalaticaPurple yılın 2 3 haftada çiçeklenen İris galatica'nın çok çiçek bulduk bu sene.

Sarı da var IgalaticaSari 

Tahir'in iki köpeğinden 7 aylık Sibel iyi bekçi. 3 aylık Ramo öğrenecek.  

Kanyonun dibi şekil dğişirken zeminde yabani yasemin çıkıyor, ve ilerde yabani badem. 

Celal'in hazırladığı söğüt kalemleri kanyonun aşağısında diktim: 50 cm uzun demiri çekiçle derin ince delik aç.  Her iki yönde döndürüp deliği geliştir, ve kalemi indir.  Etrafını çukur aç ve ne kadar su alırsa verince kenarları sıkı tutar.  

Bir delik açarken birini rahatsız ettim... Kaç ayak?  İncilizcesi yüz ayak, çiyan anlamına geliyor: bunun 200 ayağı olabilir.  Ne kadar olsa, çok hızlı hareket eder, etobur.  Uzaktan sev; otoburlar zehirsiz. 

Dom demirlerin uçların açıları bükme işi çekim ekibi kaydediyor. 

Mutfağın sıcağında son bir anlatım ...

Seranın alt kısmında İspanya'ya gitmeden Sena ile Fatih filmi için görüşme yapıyor.  İlerde İbrahim Mandala'da konuşacaktı.  Herkes yola çıktıktan sonra sıra bana geldi: bir saat hareket etmeden neden üşüdüğümü karanlıkta çıktığımızda anladım: kar yağıyordu.  

Hava bu Pazar haftanın soğuk, kapalı, yağışlı... Üşümemek için kat kat giyindik. Domun kurması sarı muşambada demirleri dizdik.  160 parçanın 3 boyutu renklendirildi.  Her bağlantı noktasında 4 ile 6 uç arası buluşurken vidalar ve ... ayrı paketlerde.  

İkinci seviyede bağlantılar kuranlar arası Simla hala gergin: aylardır bu süreci planlıyordu...

Yukarıya gelince uzun boylular ancak çalışıyor.  Kenarda çekim ekibi iş başında. 

Son parçayı eklemek zorlayıcı.  Yine de sadece bir demirin ucu fazla büküldü. Kontrol yöntemin videosu olsu, biri üst demirlerden salanır.  Evet Simla, başardın!

Pazartesi sabah, asıl yerine taşlı çerçeve hazırlanacak.  Taşlar daha uygun yere atmak gerekti.  

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam