Fransız EkoGezginler

Fransız EkoGezginler
28/07/2019

FrenchRecords Bulgaristan'dayken bir rastlantıda Güneşköy'ü duyan Maud ile Vincent.    Fransa'da uzun yıllar sonra, artık ilgilenmedikleri işleri bırakıp yola çıktılar. Gözlemle, kaydet, yayınla. Vincent'nın ilk sözleri "Çok sevdim! İlham verici" 

Dünyayı hafif ayak iziyle gezerken Sıfır Atık gelişmelerini arayıp kaydetme amaçlıyorlar. PET şişe kullanmadan güvenilmez su kaynakları kullanabilmek için filtreli çok kullanımı şişeleri gösterdiler  FilterBottle       Güneşköy artık çadırda kalan misafir kabul edebilir.  İlerde izlerinde kimler gelir? 

LevhaSusleme    Güneşköy'ün büyük levhası ortaya çıkıyor!  Başta anlamadığım planı gerçekleştirecekti İbrahim.  Harf harf kesti, sonra çerçeveye taktı.  Beya temeli kuruyunca süslemeye başladık.  Ne kadar uzaktan görünür?  

 Haftasonun teknolojik gelişmeleri: 

Halbes Lalahan'daki Halbes fabrikasına ziyaret ettik. 

Pazar günü gelenler arası Levent-Doğa bakıma ihtiyaç olan güneş fırınla ilgilendiler GunesfirinTamirat   LightPainting  Atık 11ci viyadük ayakta çalışan MSS90 yakında Güneşköy'den geçen viyadüğü tamamlayıp Balaban'a doğru geçecek.  Son bir IşıkTablosu (Light Painting) çektim.

HayalinYavru Hayal yavrularına biberler arası bakar.  Kara Biber ve eskide bizdeki KızılBiber kedilerimiz de biberleri severdi.  Teraslarda gittikçe ortaya çıkan at kuyruk (Equisetum) ilerde soru oluşturur mu? equisetum BitliYaz  Başka bir tehdit: afid bitleri, sadece bamyada değil, kara çalı meyvelerinde bile bulunur!

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam