Eau – Su – Water

Eau – Su – Water
13/09/2017

Mevsim geçmeye başlıyor. Tarladaki bitkilerin bazıların verimi yüksekken, başkaları kurumalar da bulunur.

Susuzluk… Seneler çalışan vana arızalı olunca mutlaka ilgilenmek gerekti. Sebze topladığımızda Fiko Kırıkkale’ye gidip saatlerce uğraştı. Dönmeden hidrofor sorun çıkarttı. Sera içinde su akmayınca, sebze toparken el yıkamak, kızgın güneşin altında kafa ıslatıp serinlemek ne kadar değerliydi hatırladık.

Yoldayken bile İbrahim’le Fransızca çalıştık. Yeni dilin kullanımı için, Nice’ten getirdiğim bir gazete ilanı 10 dakika sohbete neden oldu. “Découvrir” = Dis+cover, Kapatmak-olumsuz! İbrahim ile Fransızca keşfetmek, doğa keşfetmek gibi: önümüze hangi çiçek-böcek düşer, kim hangi soru sorar: farkındalık ve ilgiye bağlı.

Öğlen ziyafeti Fiko’nun annesi, Ayşe teyzenin menemeniydi. Eline sağlık, böyle menemen her yerde “one egg to person head, 2kg tomatoes chopped politely, not rudely. Kill the onions well, oppress the garlic; with 7 genie peppers, it has beautiful pain…” Kafa yemedim!

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam