2’de 13

2’de 13
17/09/2017

6.30’da yola çıktık: ODTÜ, Yüzüncü Yıl, AŞTİ ve Keçiören kavşağından yolcu aldık. Diğer araçta 7 kişi ile 330 kavanoz, vs. 25 Saat’te rastladık. Güneşköy’e varınca yemek ekibi kahvaltıyı hazırlarken, kimi domates topladı, kimi 34 küçük ve 5 büyük kutu dolduracak sebze peşindeydi.

3ton arpa-buğday taşıyan 2 ev arkadaş ve ilk defa bu kadar istekli gelen genç, tecrübeli Tokatlı domatesci, Şereflikoçhisarlı menemenci, Aktif Güneşköy üyeleri, ve güler yüzlü çok çalışkan gönüllülerimiz çok çalıştı!

Buğünkü amaç Pazartesi dağıtım sebzeyi ve bir ton domates toplamakken, Mandala binası temizleyip 8 Ekim’e hazırlık yapıldı. Tavukların kümesleri de temizlendi; 100litre dışkı/gübre çıkarttık.

Başlığını anlamadınız mı? Gizemli, hayat gibi. Anlamak isteyen ara, bulacaklarını yola çıkmadan hiç tahmin edemez! Etrafımızda o kadar anlatılabilecek var… Akşam Ankara’ya dönen araçındakilere bakınca neler görünür, ne kadar anlaşılır günün ve yılların emeğimizi?

İlgimiz, farkındalık neredeyse sabır edenlere çıkar anlamlı olan. Dünkü trafik tıkanıklığı (aylar sürüyor, Pazar akşamları kilometrelerce yürüyüş hızından yavaş ilerleyen, arıza yapan araçlar, kavgadan kaçınan bunalmış yolcu, tuvalete acil ihtiyaç olan ama trafik kuyruğunda hapsolanlar, dar yolu daha da kapatan kazalar … Karayolları Genel Müdürlüğün haberi herhalde var. İstanbul’da trafik akıntısına göre yön değiştiren şeritler var Türkiye’de) bize yaşattığı macera, sohbetler, şarkılar ve de paylaşımlar anlatmam. Hayatta nitelik peşinde çekilmezlik yaratmak var; ve de cehennem dibinde çözülmezlikte bir tek adım – söz veya düşünme değişiklik – çıkışa doğru, daha aydın seviye geçmek de var.

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam