Duvar örmek – Knitting wall

Duvar örmek – Knitting wall
10/04/2011

Soğuk bir pazar günü Kebap 2000’den 8 kişi araziye çıktı. Hedef: taş ustası seranın taş duvarlarını bittirıp ayrılmadan kulübe yanında yuvarlak oturak örmek.

Soğuk bir rüzgar çalışmayanları ısırdı tüm gün. Güneş çıkınca su ılık akıp, bulutlar kapattığında soğuyordu.

Hatice yemekleri üstlendi, çayları taze getirdi hep. Bugünki ana işi kulübe önündeki alanına taş oturak örmek. Kemal ustayla çırakları Ali ve Burkay ana taşları yerine koyduktan sonra alt gruplar ara boşluğu küçük taşı toplayıp doldurdu. Murat ve Cebrail samanlı harç hazırladı ve üstü kapattı.

Çiçek tespiti yaptığımda bir çift tarla kuşu telaşlı; herhalde yuvalara yaklaşmışım. Yeşillikler gürleşiyor; genç kara çalılar yamaçları dolduruyor. Geçen hafta gördüğüm çiçekleri yanısıra … keklik gözü, dağ sümbülü, hiç görmediğim Hodangillerden ….

Nezir dayı traktörle tarla çekerken yine ayrık otu kökü topladık – sistematik ekibimizin çuvalcı Selda’ydi. Ayrık out kökü kaynatılırsa kireç çözermiş; çay danlığı temizler.

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam