Dom Temeli

Dom Temeli
11/03/2021

CowFreedom Yolda tarlalar daha fazla yeşerdi, ekinler büyüyor.   Çiftlikte inekler çoşkulu serbest gezerken.  Artık süt kesilecek: buzağı hakkı olacak, Haziran'a kadar.  Ne süt, ne tereyağı...  Kuzulara el uzat, parmak yalayıp çiner.  Damak yumuşak, henüz dişleri çıkmadı.  

Domun temelinin taşları üstüne beton çekişmişti.  En zahmetli iş, karo taşları tam daire düzeni kurmak için, kenarlarını tek tek kesmek gerekir.  Betona kalekim ile yapıştırıldı, ve iç kenarı çimento ile dolduruldu.  

Şahin Tepe'den domu ve onu bekleyen temeli. 

Rüzgar Tepenin bir kayanın üstündeki dışkı kimin olur?  Tilki mi?  Osman ustaya göre tilkiler otlar arası, yerde yapar.  "Zırvede olsa sansar" dedi.  İç Anadolu'da varmış...

Çok yıllık bitkerin yeniden yeşermesi yerleşmiş kökünu işaretliyor.  Geçen sezonundan kalan kuru gri dikenleri bir kar tanesi andırıyor.

Kış boyunca testisini doldurduğum mürveri canlı olduğunu hiç göstermediğine rağmen her gittiğimdi testiyi doldurup  

Bir çiftçinin ne kadar aleti olur?    Akşama doğru yine yağmur yağıyordu.  Günesera'nın 200m2 çatısından inen suları depoyu dolduruyor.

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam