Başbaşa

Başbaşa
28/06/2020

Duyuru: COVİD19 Doneminde Güneşköy ziyaretçi kabul edemiyor. 

Güneşköy çalışanlarımızın sağlığını korumak için karar verldi.

Anlayışınız için teşekkür ederiz. 

Sağlıklı günlerde tekrar buluşmak üzere.

Gelişmeleri websayfadan takip edebilirsiniz.  

COVİD19 doneminde Transporter aracımızda sadece 4 kişi, ana ekibimiz. Yeni basan kızartıcı havalara karşı 7.30da yola çıktık.  25 Saatte 9 kova çay birikti.  Ne zamandan beri çaydan uzak; kahve de henüz yok.  Özlemişler mi?  

 KuruKabak Sebze dağıtımı bu sene Haziran'da başlıyor.  Fazla olan kabakları kurutmaya başlıyor.  Şüphesiz kesme ustası Celal!  Vişnelerimiz bol; buzluğa koyulunca minik dondurma, garanti katkısız.  

Pond Sulama göletini İnci'yle gittik. Bizi görüyor musunuz?  İçindeki kurbağa nüfusu ancak yaklaşınca belli oluyor. Onlar yanında ne tür yaşıyor ancak araştırınca anlaşılır.  Kenarda ve içindeki bitkiler kendilerden geldi.  Not: göletin kenarında yapraklı ağaç dikilmez; yaprak döker ve temiz tutması zorlaştırır.

 Biotope Fiko'nun son ziyaretlerden biri Fransa'ya gitmeden.  Rey yanındayken Mandala etrafındaki botanik bitkileri sularken ilhamı gelmiş. Daha fazla su olsa?

 BiotopeEast İşte yeni gölet.  İsmi BİOTOP

 CedrusL Bu bir Lubnan sediri olduğunu artık bilmediğinizi demeyin.  Karadut ve Armut da isimli.  

Allium Kolay göz ardedilen bir çiçek. İnsana pek canlı görünmezse de bu bir yaban soğan türlerden

Bozkırdeğneği bu yıl kadar görmedim.  Bol yağış soğuk iklim mi tercih eder? 

Solstiste kurduğum "Pitfall" böcek kapana baktık.  Tutmadı!  İkisine farklı karınca türü yuva kurmaya tercihi oldu.

 Bottle Süslerin ekoloji farkındalığı ile çevre dostu plastiksiz: kil, haşap, ve UpCycled (Türkçesi ne olur?) cam şişesi - Pınar'ın sanatı.  Eline sağlık.  

Silhouette  Bozkırın güneş batışı ferrah! Çeşmeden su almaya gittik. Bidonları doldurup araca koyarken arkadan çan sesleri geliyordu.  Abdullah, senin günün nasıl geçti? Hayvanların nasıl koştu suya, ne kadar susamış.  Toprak yoluna geçtiğinde topladığım vişne verecektim sürü daha hızlı gelseydi, bizim Ankara'ya dönme zamanı gelmeseydi...

Dönüşte öğlen sohbetlerimiz devam etti.  İlerde nasıl bir Güneşköy isteriz, koşullar ne olur, değer verdiklerimizi nasıl tanınır... Eş değer nasıl hesaplanır?  Sorular, olasılıklar ve sınırlı kaynaklar iyi değerlendirelim - zaman, etkileşim, anlayış, sabır, ...

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam