2 yeni ev kurduk

2 yeni ev kurduk
22/03/2009

22 Mart 2009 Dun gece bulutsuz gökyüzünde yıldızlar parlıyordu. Bu sabah kapalı hava yine yağmurlar getirdi. Yağışlar arası yine çok işler yapabildik.

Bugün özel bir gündü: Geçen Mayıs’ta Türkiye’den ayrılan Saskia aramızdaydi. Enerjisi herzaman ki gibi bize iyi geldi. Saatlerce tarlada roka ve ıspanak topladı. Eve dönmek üzere hepimize kocaman bir poşet dolu yeşilliği verildi – afiyet olsun!

Bugun Şehir Bölge Planlama bölümünden 2 öğrencı katıldı. İlk defa gelenleri araziyi gezdirmek heyecan vericidir: onlarla beraber ilk keşiflerin duyguları tekrar yaşamak güzel. Her sefer biraz farklı ayrıntı anlatırım ama artık daha organize olup not yazıyorum: bunlarda websayfamızı daha bilinçli bir şekilde geliştirebiliriz.

Ayrancı organik pazardan aldığımız yer elması (Jerusalem artichoke) toprağa diktim. Çok yayılırmış; rokalar kadar olamaz.

Yeni evden bahsetmiştim: 5 kuş yuvası/kutusu yaptırmıştım – delik boyukları 2cm’den 5cm’e. Arazideki ağaçlar yeterli güçlü/uzun olmadıklarından elektrik direklere asacaktık. Bugün farkettim ki tek trafolu direği arazi içinde. ona 2 kuş kutusu astık. Bakalım hangisi ilk yuva olacak…

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam