2 yeni ev kurduk

2 yeni ev kurduk
22/03/2009

22 Mart 2009 Dun gece bulutsuz gökyüzünde yıldızlar parlıyordu. Bu sabah kapalı hava yine yağmurlar getirdi. Yağışlar arası yine çok işler yapabildik.

Bugün özel bir gündü: Geçen Mayıs’ta Türkiye’den ayrılan Saskia aramızdaydi. Enerjisi herzaman ki gibi bize iyi geldi. Saatlerce tarlada roka ve ıspanak topladı. Eve dönmek üzere hepimize kocaman bir poşet dolu yeşilliği verildi – afiyet olsun!

Bugun Şehir Bölge Planlama bölümünden 2 öğrencı katıldı. İlk defa gelenleri araziyi gezdirmek heyecan vericidir: onlarla beraber ilk keşiflerin duyguları tekrar yaşamak güzel. Her sefer biraz farklı ayrıntı anlatırım ama artık daha organize olup not yazıyorum: bunlarda websayfamızı daha bilinçli bir şekilde geliştirebiliriz.

Ayrancı organik pazardan aldığımız yer elması (Jerusalem artichoke) toprağa diktim. Çok yayılırmış; rokalar kadar olamaz.

Yeni evden bahsetmiştim: 5 kuş yuvası/kutusu yaptırmıştım – delik boyukları 2cm’den 5cm’e. Arazideki ağaçlar yeterli güçlü/uzun olmadıklarından elektrik direklere asacaktık. Bugün farkettim ki tek trafolu direği arazi içinde. ona 2 kuş kutusu astık. Bakalım hangisi ilk yuva olacak…

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları