2009 İlk ziyareti

2009 İlk ziyareti
08/03/2009

Son ziyaretim karlı bir Aralık günüydü.

Bugün yola geç çıktık: rahat bir gün, arkadaşlarla araziyi yeniden keşfettik.

3 buçuk yaşında Rabiş’le çok şeyler yaptık. Bahçeye gitmek gerekmeden kulübenin etrafında bol olan roka topladık, toprakta resim çizdik ve – beni en çok etkileyen – çeşitli taştan karakter oluşarak bitmeyen bir hikaye anlattı: tavşan, yavrusu, tilki, fil ve diğerlerin maceralarını anlattı. Ön çitin boyunca bol tohum topu dağıttık, badem ağaçlara baktık ve tepeden inen bol ılık suda ellerimizi yıkadık.

Yavru kertenkeleler çeşitli yabani çiçeklerin arasında hareket ediyor. Gözlük olmadan minik yabani menekşelerin ayrıntıları ancak tahmin ediyordum. Yırtıcı kuşun bıraktığı genç bir kaplumbağın çatlamış kabuğu kısa otlar arasında kolay görünüyordu. Balaban’ın suları bol; çamur dolu suları yukarıdan toprak çalıp hızla Kızılırmak’a iniyorlar. Solucanlar canlı, biberiyenin bazı dalları tam canlı değilse yaşayacak gibi: ‘Saman kutusu’ sistemi yaramış… Aralık’ta dikilen lale soğanlarından 3 uç topraktan çıkmaya başladı.

Bunu yazmakta parmağımdaki diken ‘geleneksel’ hassasiyet oluşturuyor – yeni bir yıl başlıyor!

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam