1.Guneskoy Şenliği

1.Guneskoy Şenliği
07/06/2009

Kaç gündür Güneşkoy Şenliği haberi her yönden geliyor: Çok iyi duyurulmuş. Tüm organizasyonds 4 kişi: Ali İnci Adnan ve ilk defa tanıştığım Gökçen

Ellerinize sağlık, çok başarılı oldu. En çok duyduğum eleştiri “Gelecek sefer bu kadar kişi getirmeyin” Aynı anda 70 kişi biraz fazla: gölgelik yetmez, masalar küçük, gezdirecek rehber az.

Çocuklar iyi anlaşıp birlikte oynadıla. Kuşkusuz en populer ucurtmalar- yan yana ucanların iplikleri karışmış, ağaçla karışmıs, Güneş Tepeden ucan bir ucurtma serbest uçmuş (arı tehditinden). Eve dönenler kendi ucurtmaları götürürken biri köyde kaldı – Tahir ve Rukiye için.

Bir kaç hafta araziye gelemedim. Merak ediyordum – biraz kopuk hissediyordum: duygular karışıktı.

Otlar o kadar büyümüş kiyıllardır yaptığım patikaları bulamadan badem ağaçları zor buldum. Yerdeki taş/çukur/boroları görmeden kör gibi ilerliyordum. Baston işe yaramazdı çünkü otların gücü diren oluşuyor.

Arazide hiç görmediğim çiçek vardı – 1997’de Hocamkoy’de olan ‘civciv çiçeği’, çiçeği tam Convolvulus’ benzeyen ama sarmaşık yerine çoban yastığına benzeyen bir yeşilik vardı.

Ayda bir olmadan yapmamız gereken çok işimi var…

Merak ediyorsanız, gelip katılın.

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam