Yolculuk Öncesi - Sercan

Yolculuk Öncesi - Sercan
05/02/2019

4.2.2019 Yolculuk öncesi

“Cesaret olmaksızın sevgimiz salt bağımlılık olarak solar.”

Rollo May

  Konfor alanımdan çıkmak hep arzu ettiğim bir şey olmuştur. Ancak sınırlara yaklaştıkça hep gerilmişimdir. Bu hissi sanki hiç yaşamamış gibi, ilk heyecanla çantamı hazırlıyorum. Biliyorum; ilk kez yola çıktığımdaki aynı korkuyla çantamı sırtıma takıp kapıdan dışarı çıkacağım. Bu öyle bir his ki birkaç ay öncesinde tezi için literatür taraması yapmaya başlamış, teorik altyapı için çalışan ve bir gün şu an yazdığım yazının motivasyonunu sağlayan projeyle karşılaşıp işi bıraktırıp, okulu uzattırabilir.

 2 sene önce İtalya’ya Erasmus öğrencisi olarak gidişimin öncesinde önüme bazı amaçlar dökmüştüm. Bunların hepsi öğrenmeyi içeriyordu. Kaldığım bir senelik süreçte çok şey öğrendim. Çok insanla tanıştım. Çok seyahat ettim. Ama sanki dengesiz bir iletişim vardı, daha çok alandım, gözlemleyen, öğrenen. Üreten değildim. Şimdi daha farklı hissediyorum. Tabii ki öğreneceğim. Hayatımın dinamikleri öğrenmek üzerine ancak bu sefer üreteceğim de. 

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam