Yeniliğe hazır mı?

Yeniliğe hazır mı?
02/01/2022

0An  Soğuk bir gün, bulutlar o kadar güzel ki metrolojiye merak uyandırır.  Louisiana ne kadar uzak ve farklı bir iklime sahip Gülce anlattı. Plakton ve DNA araştırırken İç Anadolu ekolojisini düşünmek esneklik gerekir!   

  

Öğlen geçince böyle bir an ki ayak ile köprü gölgeleri yakın, ve güneş 10-11ci ayakları arası çıkıyor. Zamanı ne kadar hızlı geçer yaşatır. Seda yok; hastanedeymiş, Ecrin yanında. Geçmiş olsun! Hızlı toparla.

Bulutların gölgeleri dağların şekilleri ortaya çıkartırır. Okul yokken Abdullah koyunlarla yoğun. Haftada 5 gün okulda teorik bilgileri, sonra köyde güçlü, sorumlu işi götüren yetişkin olarak çalış. Kolay bir denge değil.

9-10cu ayakları arası tohum diktim: mahlep ve iğde. İyice kış havası yaşar, toprak ve nem uygunsa ilerde yeşerir.

Kore mantısı - Mandu 2020 yılında Kim ile hazırladık. Kaynatılır, buharda pişirilir. Bunlar Güneşköy sebzeli. Larissa'nın Gürcü erik sosuyla lezzetli. Ayrıca Smita hoca'nın Hint köftesi, İnci'nin portakallı kereviz, ve Güneşköy'ün yeşil salatası ve bulgurlu ıspanak.

Veronica (Yavşan, Speedwell) ve Colchicum çiçekli.  11 senedir Yavşan Mart'a kadar görmemiştim. 

Bir sera zede daha bu kızıl gerdan.  Kırık camlardan giren her kuş çıkmak için cam göremeyip kaçmayabilir.

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam