Yenileyip devam...

Yenileyip devam...
09/01/2022

ZinciriKoptu Yoldayken haber geldi "Herkül zinciri koparttı!". Olur mu? Kopan tasması olmasın?  Herkül, sayende Önemli Hırdavat bulduk.

Sobaya yeni kova ve ızgara aldık.  Yerine koyarken kapaktaki ise dikkat ekmek gerek.

2016 yılında diktiğimiz çamlar artık boy atıp genişliyor, tıpkı Güneşköy'de oluşan dostluklar.  Dün (Cumartesi 8 Ocak) özel bir gündü. Yıllardır Güneşköy'e katılan Ufuk Sarısaltık Ayşe Kaplan'la evlendi.  Şahitleri İnci ve Ali Gökmen. Akşamki kutlamasında çok çarpıcıydı, ne kadar kişi Güneşköy'e gelmiş! Çoğu öğrenciyken, toplu ODTÜbüs seferle gelenler.  O halde hartırlamam imkansız, ama o günleri sevinçle hatırlıyorlar.  Ne kadar öğremişler, sadece toprak ve çevre hakkında değil - ömür boyu faydalı hayat bilgileri...  Ayşe'yi tanımayanlar için, Yüksek Lisans tezi Haziran 2021 ayında Güneşköy'ün Topluluk Destekli Tarım programı konulu.  Şimdi ikisi doktorayla devam ediyor. Başarılar!

Bugünün kuşkusuz bana en özel sürpriz Seda'dan geldi. Çiftlik'ten geçerken ona bir selam söyleyecektim, geçen sefer göremediğim için. Geçen ay 1990'lardan beri sakladığım yumaklarını vermiştim. Bingöl'den geldi bu hakiki yünler, örme zor olacaktı - beyaz kırmızıdan ince olduğu için.  Seda'nın elinden böyle farklı bir motif, ve alt tabanı ve topuzu güçlendirme kalıpları büyüleyici! Ellerine sağlık Seda!

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam