Topluma Değil, Dünyaya Hizmet

Topluma Değil, Dünyaya Hizmet
11/11/2017

Sistematik kayıtla yola çıktık. ODTÜ, Yüzüncü Yıl, AŞTİ ve Elmadağ duraklardan binen 30 kişiydik. Yolda ben ve Güneşköy’de İnci anlattık yeni gelenlere. Greenpeace geleneğinden tanıtım çemberi ve ısınma oyunundan sonra Fiko iş anlattı – organizasyonla verim yükseltiyoruz.

ODTÜ Okul Öncesi Öğretmenlik Topluma Hizmet öğrencilerin ilk ziyareti. Bir görüşme ve websayfa incelemeden sonra, saha çalışmasında neler fark edeceklerdi? Dönüşte “Topluma değil, DÜNYAYA HİZMET ediyoruz!” dediler. Dönemin sonuna kadar 0-6 yaş çocuk arası erişilir etkinlik hazırlayacaklar – her etkinlik engelli çocuk için tasarlanacak.

Tavuk ekibi yılın temizliği yaparken etrafımızda ağaç dikme ekipleri iş başındaydı. Daha sert topraklarda daha derin çukur kazmak çabalara güzel yemek gerekirdi: mutfak ekibi 30 kişiye doyurucu yemek sundu.

Günün bir kaç anı: Elif tavuk korkusunu gerçekten yendi: artık mutfak atık dolu kovayı o dağıtıyor.

Gölgelik kaldırıldı. Ağuştos’ta astığımız mobile hala havada oynuyor. Bunun atöyle çalışması yapsak? Başka atölye fikirler de var. Bizi takip edenler bilgi alır.

Yabani flora uzmanı botanikçi Sadık Erik Güneşköy’ün florası konusunda destek vermeye hazır! Yıllardır çiçek tanımı için en kullandığım kitap yazarı – Başkentin Doğal Bitkileri. Güneşköy flora websayfası daha sağlam şekilde gelişecek. İlerde poster, eğitim, neler çıkacak…

Viyadük çalışmaları ilerliyor. Mandala binasının ortasından vinç mi çıkıyor?! İşçiler yemeğe gitmek için katlarca merdivenden iniyor artık. 13.cü ayağın başı yapıyor (sağdan 3.cü). Demek ki yükseltmenin sonuna geliyor. Selamlarını özleriz, çöplerini toplamayı değil!

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam