Solucanlara gölge

Solucanlara gölge
07/06/2016

Sabah yolumuz dura dura geçti: Ulus’ta Fiko Ömür’le evrak konuşurken, Adnan ve DiBa (Dietrich Asya’dan dönerken farklı ekoyerleşkelerde bilgi ve deneyim alış verişinde) vida, ip, makara ve L-plaka aldı. Yay için zamanları yetmemiş.

Lalahan’da cam ve tente fabrikalardaki malzemeler ilginçti. DiBa her tarafa bakıp hazine buluyor. Türkçesi minimal olduğuna rağmen, işçilerle sohbete girdi. Yeni bir tavan sistemi anlattırdı ve alüminyum ekolojik olmadığından yerine bambu yapmalarını önerdi. Serayı örtmek için pahalı ithal malzemenin örneği ve de “bonus” olarak attık bir demir çerçeve: DiBa’nın kuracak yeni tuvaletin zeminidir.

Tüm gün ağır uykulu gezdim. Enerjim tuhaf şekilde düşük olunca hiçbir çiçek not etmedim – akşam anlaşıldı: kedi/köpek/polen/çayır/örümcek/küf alerjilerim için aldığım antihistamini uyuturmuş.

Bir faydam oldu: Diba’nın yönetiminde Adnan’la seranın üstünden siyah gölgelik bezini zekice kurdular: minimum teknoloji ve malzemeyle etkili bir sistem. Rüzgar olunca kalkar mı?

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam