Seçenek

Seçenek
15/07/2018

Ekip minimuma inmişken yeni bir çağrı türü hem gelmek isteyenleri yanı sıra kendi araçla geleceklerini "Ya tutarsa..." attım. Tuttu. 

8 kişi hasata katıldı - 4 yaşındaki Doğa ve Öykü neşe kattı.  

Hayatta ne kadar seçenek var! Herekete geç(me)mek, Güneşköy'e gel(me)mek, soru sor(ma)mak, başkasının ihtiyacını merak edip destek ver(me)mek... Harekete geçmeyen ne kadar kaçırdığını hiç bilemez, tahmin edemez.  Yeni mezun 360 küsür gün çalışmış olanın önünde neler var, neler olabilir eğer farklı yol seçerse?  

İhtiyaca elmeden önce, kendi beceri ve bilgilerini geliştiren hayat ona atacaklarına ne kadar hazır olur...

Kup kuru yoğun otlu bir kaç haftadır Tavuk Çevre Yolu kapattı. Biçer döver arpaya kadar geçmeli. Doğuş şantiyesinden geçerken kepçe talep ettik. Usta kepçeci için 5 dakika çalışıp Dora'ya acı kaynağı olan dikenler yok oldu.

Kabakların değerini iyi bilin! Kabak toplarken yaprakların kuruyan tüyleri artık batıp kaşındırır. Bebek cildi kadar nazik yüzeyleri hemen çizilir. Hasatta her sırayı gel-git kontrol edin ki kabaklar yapraklar altında güneşten korunmak için saklambaç oynar. Bazılar şimdiden tohumluk olarak dokunmamamız gerek. Işaretledik, birini yanlışlıkla kestikten sonra. Herhalde geçen gin hepsinden topanmadı - büyüklerini toplamamız gerekti, yoksa bitki onları besler yenilerle uğraşmaz. Dağıtıma bir karıktan büyük olanlarını toplarız, ancak fazla büyüyenlerini tavuk ve solucana verilir.

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam