Kolorado Hikayeleri

Kolorado Hikayeleri
03/07/2017

6.30’da çıktık yola günün ortasında çalışmamak için. Kolorado kökenli patates böcekleri sistematik kopladık. Patılcan yaprakları çok daha sade olduğu için strateji daha farklı. Patateste topluluk zenginleşir. Toplatırken hikaye uydururduk: “Anasınıf var”, “Genel kurmay”, “Konferanstalar” pek uymadı – amaçları tartışmak değil, tüketim. Ancak kimse AVMyi bu kadar talan etmez… Uğur böcekler iş başında. Patates böcekleri toplartırken uğur böceği kozalarına zarar vermemek gerek.

Tavuklara topladığımız böcekleri veriyoruz – lokum gibi. Ancak son dağıtımda artık Bayramın son gününde fazla şeker görmüş çocuk gibi az ilgilendiler. Ördekler temizledi.

Ot alma teknolojisi Rey’in son yaramazlık, Güneşköy’den ayrılmadan serin sulara kaçtı. Acıkınca geldi. Ayakkabılarım iflas – sıcaklıktan yoksa neden?

Akşam üstü Doğuş gece bekçisi ziyarete geldi. Ceviz dikmesi, Türkiye’nin tarihi, gençlikten maceralar ve okulda Fransızca dili… Bir fırsatı kaçırılmasaydı bugünler nasıl farklı olurdu, yine de herşey geçer, geçecek. Bu paylaşımlar tarihi değişmezsede arada bir kaydederim: insanın değerleri karar ve yaptıklarını etkiler çünkü.

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam