ilk dağıtım günleri

ilk dağıtım günleri
02/07/2018

Güneşköy'de aldığımı hissederim.  Ankara'ya gelince yapılacak işler fazla mı yoksa adaptasyon zor mu?  

Haftasonu Billur ile geldim, Pazar günü ilk dağıtım haftanın ikinci yarısını toplamaya.  Yolda bize Birce ile Dora eşlik etti.  6 yaşında kırda gezmek hem hazine ve mucizeler dolu, ancak bitkiler boyumu aşar ve de kuruyan dikenleri nasıl batıyor!  Ne çelişki... 

Sessizlik ne güzel!  Şantiye artık son işlere geliyor: beton zeminlerini kırdılar (biri hariç. Belki bize zemin olur) ve Pazar günü dozer molozlarını kaldırdı.  Bizde sadece çevre düzenleme kalmış mı?Şimdiden göremediğimiz neler yapılacak?  Ayaklar, Sütunlar, Megalit veya Monolit - düzenli boy, şekil ve sırada, sanatsal değeri kazanır mı?  Süslense...? Servis yolu bakımsız ne kadar devam eder? Kapatılsa?  

Pazartesi Reiki hocası Yıldız Burhan ile gelenler Güneşköy'ü keşfetti.  Eğitim için Mandala nasıl olur?  Ortamda gezdik, vişnelere takılarak.  Kanyona gittik.  Yıllardır dibinde duran serpantinli kaya oturmaya davet ediyor; Dilek kayası olsun!

Aybürçe ile solucan, böcek, kaplumbağa ve alrebe baktık.  Doğa sorduruyor.  Kim ne kadar güçlü olsa da tehditleri olur.  Kaplumbağa ne kadar sağlam evine dönebilir ise, şahine karşı savunmasız.  Ve de küçük kaplumbağanın savunmasız yerlerinde keneleri var.  Not: kaplumbağa yaşı ağaç gibi değil. Bölmelerin çizgileri yaş değil, büyüme dönemleri gösterir.  Bir yılda birkaç defa büyür, hava ile başka ektenler belirler.  Kaplumbaga  Bu vatandaş 8 yaşında olur mu?!

Hasat ilk haftada 3 kişi toplarsa, ilerde yetmez. Pazar günü arabam 90gk ürün ile dolu. Başka yolcu alamazdı. Paket başı 4 kg geçiyor...

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam