Hamak

Hamak
30/08/2020

ErikKuruyorErik kurutma hızlıdır serada. 

 

  Ayşe'nin hamağı çok rahat.  İplik ile yıllardır çalışan ailesinin ürünlerinden biri. Dostluklara beşik olsun.

  Doğukan topladığı "köygöçüren çiçeği"nin kokusunu Naime ile Ayşe'ye anlatıyor. 

 Solucanların kahvelerine baktığımda üstümde gezen biri. Çekinmiyordu, fotoğraf çekmeye çalıştığımda 4 defa makinama çıktı. Bu sıradan bir deve değil... Bu hayvanın isimleri peygamber böceği, peygamberdevesi, Latincesi Mantidae isimli ailesinde 2400 türü bilinir.  Böceklerin genel kalıbında 3 cift ayak, kafasında antenli.  Up uzun bir hayvarn ayakları ve bedeni ip iincedırYetişkinin boyutları 10 santime ulaşabilir.  İç anadolunun türleri mutlaka renk değişir, baharda otların yeşilinden Temmuz ayında hava koşullara göre otların renkleri yansıtır. Ağustos'un sonunda mutlaka kahverengi olur. Üçgenli kafasın üst köşelerinde büyük gözleri stereotip (3 boyutlu) görebilir, boynu 300 derece kakar dönme potansyelli.  üçgen  Bu grubun en çarpıcı özelliği öne ayakları sanki dua ettiğini gibi tutar; halbuki kendine yem yakalama pozisyondadır.  Bahçelerde istenen bir hayvan, fazla böcek yediği için.  

 Yine göletin kenarında hiç dikmediğimiz bir bitki.  Nane. 

  Dilara, paylaştığın "Sirop de Menthe" tarifi ilham verdi. Hemen denedim.  Bir ilk olarak fena değil.  Gelecek sefer, nane yaprakları kaynatmadan, şekerli suyu üstüne dökülür ve 1 2 gün buz dolabında bırakılır. 

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam