Ampul sönünce

Ampul sönünce
01/04/2019

Oy verip İbrahim'le nöbete geldik: akşam ve sabah tavuk sorumluyuz. Seranın yeni çatısı sayesinde içeri kuruyor.  Yorgan asınca nemi azalıyor, akşam rahat uyuyoruz (arka pencere kapatma koşuluyla).  

Atalık tohumları çoğaltmak isteyen Hilal ve Baki ile yer seçmek için araziyi gezdik. Ne kadar bağlantı ve tecrübe paylaşabileceğiz...

Güneş batınca, akşam yemeği hazırlama, tavukları kümese kapatma... ve seçim sonuçları izlemeye geçtik.  İnternet çekmez ama televizyon var: yeter ki elektrik olsun.  Seçim geleneği elektrik kesintisi, akıntı yetersizliğinden ampuller yoruldu, ve pes etmeye başladı.  Yemek karanlıkta hazırlamak için henüz eğitim almadım.  Mum bulduk, bir yedek ampul bulduk... !!!Solucan çadırında hiç bir ampul yanmıyordu!!! Cep lambamın ışıgında yem yığınların yüzeyi canlı canlı hareketteydi.  Acil durumu! Binlerce solucanı nasıl yönetilir? Akşam ilerledikçe seçim sonuçları öğrenmeye başladık. Güzel haberlerden biri Hisarköy'ün yeni muhtarı Ömer Çetin olması. Sera ne kadar kuru, yeni çatı çok faydalı!

Beklenemeyen bir ziyaret: Kırçev uzmanların ilk gelişinde hemen botanik sohbetlere daldık. Lamium amplexicaule, Diplotaxis tenufolia, Androsace maxima, Viola, Ceratocephala falcate, Senecio vernalis, Erodium acaule, Ajuga, Gagea, Hypecoum, Androsace maxima, Festuca ... Zaman yetmedi.

Kullanılmayan su deposu yeni yerine görütmek için mevcut bağlantıdan kopartmak gerekiyordu. Aşağıya yuvarlarken 16 senedir gezdiğim bu araziye farklı açıdan baktım: zarar vermiyecek bir yol karaçalı arası bulduk. İçinde büyüme fırsatı kaçırmayan bitki hala noktasına tutunuyor!

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam