Ah Sürü geldi!

Ah Sürü geldi!
10/06/2012

Bugün Çocuk ve Doğa’nın etkinliği Güneşköy’deydi.  Kaç kişi saymadım; midibüs doluydu.  Çocuklar her yaştan, güzel bir kalabalıktı. Bir sürü yeni arkadaşla tanıştık.

Sürü? Keçi koyun sürüsü kapı önünde geçerken, bir çocuk sürüsü önlarını seyretti – kimi özgür koyun pek görmedi (kurbanlık saymam), kimi köpeklerden korktu, kimi kormaz ama koruyucu bir el geriye çekildi.

Havada leylek gördük. Yola kim çıkacak?  Okullar kapandı, tatile, staj ve araştırmaya, veya yep yeni bir hayata çıkan var.  İdil’le origami yapmak için sessiz serin bir yer aradık … yarı gömüllü taş deposu güzeldi.  Endonezya’ya gitmeden mutlaka fili öğrenecekti.
Bugün katılan herkesin anıları farklı olacak.  Yazmak isteyenler paylaşabilirler.

Su kanalda çeşitli yusufcuklar. Koyu lacivert iğne gibi gövdeli, azcık daha iri olan kanatların uçları  mavili…
Geçen hafta not etmediğim çiçekler: madımak, engerek, ılgın ve sığır kuyruğu.  Frenk üzümlerin asıl Türkçe ismi Bektaş üzümü.  Meyveleri var, olgunlaşacak.  Kokar ağaç (=Aylantus = cennet ağacı = osuruk ağacı) diktiklerimizden en uzun.

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam