Doğaya yetişmek

Doğaya yetişmek
05/08/2018

Doğada boşa giden, yaramaz, faydasız birşey yok: faydalı olmayan, yükü fazla olanlar sonraki nesle geçemez.

Gulen_domates   Doğa bunca yıllar nasıl sürdürüyor?  Her ihtimale karşı hazır olan sonraki nesile yetişir.  Hazır olmayanlar bir daha çıkmaz ortaya ... 

İnsan da ayakta kalmak ister, daha iyi olması için plan yapar.  "Ya tutarsa..." mantığı ile birçok adımlar, yollara gideriz.  Ancak dünya değişiyor, insan da. 

Ancak yetinemiyoruz. Çocuklarımız bizden daha da iyi yaşamaları için daha rahat, daha hızlı, daha bol, ... alsınlar.  İç güdüseldir! 

Güzel, hoş mantık.  Acaba denkleme yeterli ayrıntı düşünüldü mü?  Tüm varsayımlar doğru mu?  Tam emin olabilir miyiz? 

"The Z belt", gelecek kuşak ne kadar hazır bu gelecek dünyaya?  

Etrafımızda o kadar ayrıntı var, o kadar imkan ve seçenekler.  Neye değer veririz, geleceği etkiler.  Karar verme anında vizyonu net olsa, etkenlerini duyarlı (duygusal yerine) şekilde değerlendirme önemli.  

Hasat bol, bu yılın yağmurları bereketli -dünya kavururken.  Fesleğen tam Pesto sosuna uygun. İlk ziyaretinde, Gamze'nin hedefiydi. Nasıl ezilir şehirli aletlerimiz olmadan?  Mutfak ekibimizde İnci yoktu!  Bu işi başkalara bırak hocam.  

Koliler "ortalama 7 kg"dan geçti... Taşıması ağır. Kağıt torbaları ne kadar taşır? 10.5 kg oldu.

Görmediğim türleri fark ediyorum. Daha önce görmedim, ama renginden, boyutu, ... Carabus olmazsa, bir akrabası olmalı. Daha önce bakmadığım için, yoksa koşullar bunları da şaşırttı?

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam