2ci GİDYO Kampa Hazırlığı

2ci GİDYO Kampa Hazırlığı
05/09/2019

MesineliOt Geldiğimde mesineli tırpancılar iş başında  Çevre temizliği için 20 kg sırtta, sol elinde aletin yükü sağ eliyle çalıştırma.  Sol elim kırıktı, zor tutarım. Çalıştırınca titreme de olur.  Ordu'nun yamaçlardan gelen Baran için dinlendirici meditatif bir iştir.  "Yoncalık" alanındaki otları da temizlendi, 80m2 gölgelik kurmadan önce.  Ortaya çıkan çam ağaçları artık büyüyebilir.    

 AyakAyakta 80m2 gölgeliğin direklerin yerleri belirlendi, çukurlar kazıldı, dürek sıkıştırmak için taşlar toplandı. Çuvallarca çimento alındı. Samanlar25 saman balyası oturak olacak, çözülmeye başlayan balyalar gübre ve malç/mulch olacak. 

Ya elektrik gelse?  Köyde gündüz kesik – bölgede tamirat yapılıyormuş.  Ama gece bize az geliyor. Tek faz ile bazı alet çalışır, ama şarter için yetmez.  Demek ki göleti doldurulmaz…  Tarih seven Doğuş’un elektrikçi gelip ölçtü “Sigota sorunu”.  Başkaları çağırdık (Nur beni Vodafon iyi çeken tepeye götürdü.) Gelenler elektrik gelene kadar uğraştı.  Kuş çarpmış; alakarga mıymış?  İlk şey şarteri çalıştırıp su açmak!  Tavuklar ne mutlu.  Işıl’ın arı bitkilerini bol suladım. 

Çarşamba akşam, üniversiteye giren FatmaNur’lar yanına gittim.  Kardeşi Eyüphan okula başlayacak.  İkisi yeni hayatın heyecanı yaşıyor.  Eyüphan, “uzaylı hiç yok” nasıl bu kadar emin olabilirsin?

Yatmadan mandolin çaldıktan sonra uzakta çalışan MSS90’dan az gelen seslerden, hala parlak ışıklarına odakladım.  GeceAyak İskelenin gölgeleri ayaklara motif yansıyor.  Fotoğraf makinası iyi daha kullanamaya çekiyor: ISO hızının ayarlarını çözdüm. 

Gelecek Haydi bakalım, 2ci Kamp nasıl olacak? 

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam