25 sene

25 sene
02/12/2018

 Şehirdeki yoğunluk, her taraftan beklentiler, "Sen olmazsan olmaz". 3 haftalık öncelikler geride bırakınca kendimi bulmak için doğru yere geldim..  Nasıl anlatılır?  2 hafta önce hayatı sonuna gelen Ali Baran'ın 4 Haziran 2017'de yazdığı kelimeleri daha net anlattı. 

"Yazı, duygu ve düşünceleri aktarmakta yeterli değildir. Hiçbir iletişim türü insanın aklındakileri anlatmaya yetmez.  Her insanın gördüğü uçsuz bucaksız ufuklar birbirinden farklıdır.  Kişi, bu ufukları görebilmek için yönlendirmeye ihtiyaç duyar, eğitime değil. Gerçek ufukların doğru bir şekilde algılayabileceği tek yer de doğanın kendisidir." Ali Baran Göğüş

Ali_Baran_6.17 

Ali Baran bizden ayrıldıktan bir kaç saat sonra Kardelen dünyaya geldi: 2002den beri yanımızda olan Ramazan'ın ikinci kızı Elmadağ ve köyler arası büyüyor.  Sana güzel ve sağlıklı yaşam dileriz.  Kardelen

Aralık'ta yabani çiçek yok - bilir ki sert İç Anadolu koşullarda bu mevsimde böcek yok, yani çiçek açma manası yok. Herşey zamanında... Güneşköyceki kış hazırlıkları bir aydır yapılıyor. Sulama kaldırma, ağaç bakım, ... Yağmurlar başladı. Ispanaklar çamurda - İnci topladı, sağol. Seranın çatısının tamiratı oybirliğiyle kooperatif üyelerin tarafında onaylandı - Hepimiz, özellikle Celal çok memnun.

Doğuş'un greyderi sabah çamura dönen toprak yolunu düzelttiğinde bize de geldi, sağol! İşte, tam 25 sene önce bugün Türkiye'ye yerleşmeye geldiğim gününde.

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam