Taş Ağacı

Taş Ağacı
17/12/2017

Yılın son ODTÜbüs seyahatı sislerde Balaban vadisine indi. Viyadüğün profili belirgin

Az ama öz katılımcılar 3 ekibe dağıldı: Kompost (pazardan topladığımız yeşil arttıkları ile geçmiş olan kavun ve karpuzları aşağıdaki kompostlara eklen, Taş ağacı ve Palet grupları (açılınca bank ahşabı olur). Taş ağacı tamamlanınca tavuk düzeni de vardı. Bir de mutfak çalışmaları İnci’nin elinde, ve bense tohum envanteri yaptım.

Yemek sonrası hepimiz otobüsle seneler karşımızdaki ormana geçtik “Mantarlara”. Tepeden viyadüğa yukarıdan bakıyorduk – dibinde Mandala binamız. Bu noktadan 2 tünel algılıyoruz.

Tepedeki ağaçlar meşe ve ardıç. Hiç beklemediğim kaya ve ağaçların kuzey yüzlerindeki liken ve ağaç yosunları. Aşağıdaki vadide kuraklıktan görmediğim temel canları çok güzel.

Ormana girdik: 50 sene önce dikilen ağaçların çevresinde çok zengin, taş ve kara yosunlar zemini kaplıyor. Domuzların kazdığı topraklar belli. Bir taşın derin çizgilerine göre doğal sanat eseri oluştu. Ve mantarlarını fark etmeye başladık: koyu, açık renkli, minik beyaz mantarlar. Şapkalar düz, bombe, çukurlu… Tam daire, çatlak, düzensiz…

Mandala binası ve gölgeliğin çatısı nasıl anlatılır? Maket yaptırarak…

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam