Etkinlikler

1. Güneşköy Çocuk Şenliği
20/05/2018
Pazar 20 Mayıs 2018, saat: 10.00'dan itibaren Güneşköy'de Çocuk Şenliğimizedoğayı seven ve dışarıda oyunu deneyimlemek isteyen herkes davetlidir :) 

Nasıl geçtiğini okuyun 

KONTENJAN 20 çocuk!

 Sevgili ebeveynler, çocuğunuzla beraber doğanın içinde bir gün geçirmek, birbirinden güzel etkinliklerle hem içinizde ki doğa sevgisini canlandırmak hem de çocuğunuzla beraber doğayı yeniden keşfetmek için sizleri 1. Güneşköy Çocuk Şenliği’ne bekliyoruz.

       Gün geçtikçe gelişen teknoloji ile birlikte çocuklar evlere hapsoluyorlar ve doğadan gelen her şeyin aslından uzaklaşıyorlar. Bugün çocuklara içtiğiniz süt nereden geliyor diye sorulduğunda “marketten” cevabını alıyoruz. Bu cevap doğayla yeniden bağ kurmayı düşünmeye ihtiyacımız olduğunu gösteriyor.  Betonlaşan dünyamızda doğanın dayanma gücünden ilham alalım. Ağaçtaki çiçekten gelen o güzel kokuyu duymayı, küçük bir arının o çiçekten aldığı balı görmeyi hatırlamayı unutan bizlere doğaya yeniden dokunmak için bir fırsat gerek. Yüksek binaların içinde doğadan uzak alanlarda oyun oynayamayan çocukların, her şeyin özü olan doğayla bir araya gelmesini amaçlıyoruz. Bu proje ile birlikte, doğaya merhaba diyoruz. Bununla birlikte çocukların artık doğayı koklayacağı, yeşili göreceği ve hissediyor olacağı bir dünyaya hazır mısınız?

Programda: 

  • *  Tanıtım oyunları
  • *  Dedektif oyunu
  • *  Doğa yürüyüşü
  • *  Doğanın sırlarının keşfi
  • *  Bitki dikimi
  • *  .... gelip keşfedin! Herşeyi yazamam ki!

 Kayıt formunu doldurun! 

FACEBOOK 

ODTÜden kalkan ODTÜbüsüyle gelmek isteyen FORM duldurun - erken kalkar (8.00) ve geç dönme ihtimali var... 

Arabaylar gelecekseniz 

Gelenler doğa ve cevrenin ihtiyaç ve hassasiyetlerini anlama niyetli oluyor: 

  • **tercihlerinin etkilerini farkında
  • **minimum ayak izi hedefler... 

Yol: ODTÜ'den kalkan otobüs ile gelebilir - Kaydolun (10TL kişi başı)

Kendi araçla gelecekseniz, lütfen kayıt formunda belirtin. Güzergahı önceden inceleyin: Güneşköy'de cep telefon (şebekeye göre) çekmeyebilir.   

Adres: Elmadağ’dan (Simge Hipermarket’in yanından güneye geçip) önce Edige sonra Hisarköyü’nden geçip sonra Ankara Sivas YHT viyadük inşaatına gelince sola dönün. Not: Arazide cep telefon şebekeleri sınırlıdır.

Bu etkinlik ODTÜ Okul Öncesi Öğretmenlik bölümün Topluma Destek öğrencilerin Güneşköy'e katkısı.  İlk denememiz - gelin, katılıp geliştirmelere!

Diğer Etkinlikler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam