Yolculuk öncesi

Yolculuk öncesi
09/02/2020

Tam kış günü. Ankara'dan geç kalktık: aracı ısıtmak gerekiyordu.  Varınca güneş saatleri 11.30 diyordu: 9-10-11 ayak gölgeleri önceki ayaklara düştüğü zaman.  Güneşli ama soğuuuuk! FrozenDrop Lahana yaprağındaki damlalar da donar.   Toprağın yüzeyi eriyen karlarını iziler toprağın yüzeyinde.  Hafriyat toprağın içinde cıkan ise daha önceden kalma. OldCopper   

Bugün araziye ilk defa gelen Kaan ile gezdim (İspanya'da Fransızca ortamda Mert olmasın).  Kaan  Doğada gezerken kimi pek birşey fark etmez, kimi ilk bakışla ince ayrıntı algılar.  Tepeler ve batıya bakan yamaçlarda dondurucu rüzgarda fazla kalmak için etrafımıza odakladık.  Bu mevsimde çıkıp büyüyen bitkiler nasıl yaşıyor? Kök, soğan, yumrukları derinde olması yeter mi?  

PinkCrocus Bu çiğdem öksüzoğlan'dan farklı mı? Kaan'ı en çok etkileyen yeni su kaynağı.  Aşcılar birze mevzim ürünlerden ziyafet hazırladı.  "Soğuk günde serada güneşte bir sofrada buluşmak" Merve'nin ifadesi, Pınar ise "Sakinlik" ve Cenk "Buz izlemek" dedi. Ziyafet  Kaan'ın bilgisi geniş.  Biyoloji, dil, tarih... Ankara'nın kuzeyinde bulunan Pursaklar'ın kökünü bilir misiniz?

Dışarıda su dondu, akmaz.  Mandala'nın çatısında şingıl (shingle) kalkmış, Celal tamir edecek. 

Aramızda çok dilli konuşuldu, yolculuklar da.  Yakında Egemen ile Adnan İsveç'te bir projeye katılacak - mutlaka in English.  Cenk ile Kaan ise 12 İspanya'ya gitmeye hazırlanıyor.  Güneşköy'ü nasıl anlatacaklar, beklentilerimiz nedir?  Olasılıklar çok.  

 Sign En sıcak saatler Harf Boyama'yla geçti.  Yine de sanatçılar donuk döndü.  Eserleri güzelleşiyor.  Farklı renk alınacak, devam ederiz.  

Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi muhtar tarafında imza-mühürlendi.  İlçe Tarım Müdürlüğüne verecek; teşekkürler Ömer Çetin.  Viyadükte MSS90 görünmezse de, parçalanmış halinde TIR TIR götürülüyor.  

Diğer Blog Yazıları
Tüm Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam