Bahçemiz 2013

Sevgili Güneşköy dostları
Bahçemiz projesi bu yılda -Bahçemiz 2013- olarak devam ediyor!

(2007, 2008, 2009, 2010, 2011 ve 2012 de olduğu gibi)

Ailenizi doğal ürünlerle sağlıklı beslemek, doğaya daha az zarar vermek, doğal koşullarda yetiştirilen sebzeleri çiftçiden doğrudan almak, ürünün yetiştiği bahçeyi ziyaret edip çalışmalara katılmak ister misiniz? Bu sorulara cevabınız evet ise sizi Bahçemiz 2013projesine katılmaya davet ediyoruz!
Bu proje kapsamında, Kırıkkale Hisarköy’deki 75 dönümlük arazimizin Başta 30 dönüm açık alanda olmak üzere, yaklaşık 350 m2 üretim alanına sahip güneş serasında ve 300 m2 tünel seralarımızda, tamamen ekolojik yöntemlerle sebze üretip, Bahçemiz projesine katılacak yaklaşık 150-160 aileye -sizlere- her hafta dağıtmayı planlıyoruz.
Yedi yıldır sürdürmekte olduğumuz Bahçemiz projesinin bu yıla ait kısmı Bahçemiz 2013çalışmaları başladı. Dört yıldır bahçede yeni bir yöntem ile ekim yapıyoruz. Yükseltilmiş yataklar hazırladık ve çok iyi sonuç aldık. Artık toprağı sürmeden ekim yapabiliyoruz.
Bu sene tohumlarımızın büyük bir bölümü geçen seneki bahçemizden ve organik tohum üreticisi Yalova’da Atatürk Bahçe Kültürleri Araştırma Merkezi’nden ve ASGEN firmasından geliyor. Ürün yelpazemiz ektedir. Bahçemiz projesi çok küçük boyutlu olmasına rağmen, ülkemizin gıda güvenliği ve köylerimizin sürdürülebilirliği için iyi bir örnek olmuştur. Bu projenin özenle korunması gerektiği kanısındayız.

Organik sertifikamız, Orser Firması tarafından verilmektedir. Bilgili, hassas, konuya duyarlı elemanları ve donanımları ile titizlikle takip edilerek sertifikalandırılma yapmaktadırlar.
iki yıl önce haftada 2 gün (Pazartesi/Perşembe günleri) 55 ve 63’ar kutu dağıttık ve neredeyse tüm Ankara’yı dolaştık. Bu durum hem bütçemizi zorladı hem de karbon ayak izimizi arttırdı.Bu nedenle, bu sene yapılacak başvurulardan, grup başvurularına veya aynı bölgede toplananlara öncelik vereceğiz. Grupların 5-10 kişilik olması tercih sebebidir.

 

Başvuru sayısına göre Grup dağıtım planlaması yapılacak ve sizlere bildirilecektir.  Başvuru formu.

iki yıl önce arazimizde Tarım Bakanlığı’nın desteğiyle başlatılan ‘Güneş Serası’ projesi tamamlanmış olup. Sera GÜNEŞ ENERJİSİ ile ısıtılmakta ve tüm otomasyon sistemi güneş enerjisi ile çalışmaktadır. Özellikle ORGANİK SEBZE FİDESİ üretimimize destek olmaktadır.
Katılım için ekte verilen formu doldurup, mehmetpekin@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.
Konu ile ilgili her türlü bilgi ve sorunlarınız için yine mehmetpekin@gmail.com adresine yazabilir ya da 0312 251 35 50 nolu faksa gönderebilir, veya 0532 396 21 02 nolu telefonu ( Mehmet Pekin) arayabilirsiniz.
Lütfen bu iletiyi ilgilenebileceğini düşündüğünüz arkadaşlarınıza da gönderiniz.
Saygılarımızla,

Mehmet pekin

Ziraat yüksek mühendisi

www.guneskoy.org.tr

EK BİLGİ

  1. Bahçemiz projeleri her yıl yeniden başlatılır, daha önce projeye katılmış olsanız bile ekteki formu doldurup katılımınızı yinelemeniz gerekmektedir.2. Form üzerine diğer beklentileriniz ve düşüncelerinizi de yazabilirsiniz.

    3. Formu şimdi doldurmanız ödemeye hemen başlamanız anlamına gelmiyor, ödemeye başlama form üzerindeki seçeneğinize göre gerçekleşecektir.

    4. Dilerseniz ödemeyi bir kerede yapabilirsiniz. Ya da belirtilen taksit tutarlarının altında kalmayacak şekilde kendiniz taksitlendirebilirsiniz.

    5. Başvuru sahiplerinden isteyenlerin e-posta adresleri Güneşköy haberleşme listesine eklenecektir ve proje ile ilgili bilgilendirmeler bu listeden yapılacaktır.

    ÜRÜN YELPAZESİ:

 

No Ürün No Ürün
1 -bakla 13 -Kıvırcık
2 -Balkabağı 14 -Lahana
3 -Bamya 15 -Maydanoz
4 -Biber dolma 16 -Patates
5 -Biber sivri 17 -Patlıcan
6 -Brokoli 18 -Pazı
7 -Domates 19 -Pırasa
8 -Fasulye 20 -Roka
9 -Salatalık 21 -Semizotu
10 -Ispanak 22 -Soğan
11 -Kabak 23-Mor lahana
12 -Kavun

 

 

 

Aylık geçerli ürün listemiz ve fiyatlarını görerek 1 AY önceden istek listenizi mehmetpekin@gmail.com adresine veya 0312 2513550 no’lu fax’ a iletirseniz, daha sonraki AY yeni listeniz geçerli olacaktır.