Bahçemiz 2010 Başlıyor

Sevgili Güneşköy Dostları,

Bahçemiz 2010 başlıyor!

Ailenizi doğal ürünlerle sağlıklı beslemek, doğaya daha az zarar vermek, doğal koşullarda yetiştirilen sebzeleri çiftçiden doğrudan almak, ürünün yetiştiği bahçeyi ziyaret edip çalışmalara katılmak ister misiniz?

Bu sorulara cevabınız evet ise sizi ‘Bahçemiz 2010’ projesine katılmaya davet ediyoruz!

Bu proje kapsamında, Kırıkkale Hisarköy’deki 75 dönümlük arazimizin 10 dönümlük kısmında ve 108 m2 genişliğinde seramızda, tamamen ekolojik yöntemlerle sebze üretip, Bahçemiz projesine katılacak yaklaşık 80 aileye -size- her hafta dağıtmayı planlıyoruz.

Dört yıldır sürdürmekte olduğumuz Bahçemiz projesinin bu yıla ait kısmı “Bahçemiz 2010” çalışmaları başladı. İki yıldır bahçede yeni bir yöntem ile ekim yapıyoruz. Yükseltilmiş yataklar hazırladık ve çok iyi sonuç aldık. Artık toprağı sürmeden ekim yapabiliyoruz.

Bu sene tohumlarımızın büyük bir bölümü geçen seneki bahçemizden ve organik tohum üreticisi ASGEN firması’ndan geliyor. Ürün yelpazemiz ektedir. Bahçemiz projesi çok küçük boyutlu olmasına rağmen, ülkemizin gıda güvenliği ve köylerimizin sürdürülebilirliği için iyi bir örnek olmuştur. Bu projenin özenle korunması ve büyütülmesi gerektiği kanısındayız.

Geçen yıl haftada 3 gün 25’er kutu dağıttık ve neredeyse tüm Ankara’yı dolaştık. Bu durum hem bütçemizi zorladı hem de karbon ayak izimizi arttırdı. Bu nedenle, bu sene yapılacak başvurulardan, grup başvurularına ve aynı adreste veya aynı bölgede toplananlara öncelik vereceğiz. Grupların en az 5 kişilik olması tercih sebebidir.

Dağıtımımız Ankara ili merkezi için geçerlidir ve hafta içi bir gün, verilen adrese yapılacaktır.

Bu sene arazimizde Tarım Bakanlığının desteğiyle ‘Güneş Serası’ yapılacaktır. Seranın hafriyat işlerinin sebze üretimi başlamadan bitmesi beklenmektedir.

Katılım için ekte verilen formu doldurup, evrnylmz@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Konu ile ilgili her türlü sorunuzu yine evrnylmz@gmail.com adresine yazabilir ya da 0533 225 72 32 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Lütfen bu iletiyi ilgilenebileceğini düşündüğünüz arkadaşlarınıza da gönderiniz.

Saygılarımızla,

Evren Yılmaz Tekin

www.guneskoy.org.tr

EK BİLGİ

 1. Bahçemiz projeleri her yıl yeniden başlatılır, daha önce projeye katılmış olsanız bile ekteki formu doldurup katılımınızı yinelemeniz gerekmektedir.2. Form üzerine diğer beklentileriniz ve düşüncelerinizi de yazabilirsiniz.

  3. Destekçi sayısı en fazla seksen kişi olacaktır ve ilk seksen başvuru işleme konacaktır.

  4. Formu şimdi doldurmanız ödemeye hemen başlamanız anlamına gelmiyor, ödemeye başlama form üzerindeki seçeneğinize göre gerçekleşecektir.

  5. Dilerseniz ödemeyi bir kerede yapabilirsiniz. Ya da belirtilen taksit tutarlarının altında kalmayacak şekilde kendiniz taksitlendirebilirsiniz.

  6. Tüm başvuru sahiplerinin e-posta adresleri güneşköy haberleşme listesine eklenecektir ve proje ile ilgili bilgilendirmeler bu listeden yapılacaktır.

  ÜRÜN YELPAZESİ:

No Ürün No Ürün
1 Bakla 13 Kıvırcık
2 Balkabağı 14 Lahana
3 Bamya 15 Maydanoz
4 Biber dolma 16 Patates
5 Biber sivri 17 Patlıcan
6 Brokoli 18 Pazı
7 Domates 19 Pırasa
8 Fasulye 20 Roka
9 Hıyar 21 Semizotu
10 Ispanak 22 Soğan
11 Kabak
12 Kavun

Bahçe destekçilerinden bir yorum